Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudok NFS...

Milyen programmal tudok NFS fájl megnyitni?

Figyelt kérdés
Download mappában van pack_1 file ami NFS fájl amit nem tudok sehogy megnyitni nem találok hozzá programot.Nagyon fontos lenne. Köszönöm.
2016. okt. 13. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt az oldalt már néztem de konkrétan nem találom azt a programot az oldalon ami megnyitja az NFS fájlt. Megnyitni és szerkeszteni szeretném Pc játékhoz. Tudnál abban segíteni,hogy az oldalon hol találom a megfelelő programot hozzá? Köszi.
2016. okt. 13. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Kitudja miez.
2016. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mire gondoltál,hogy mi ez? NFS fájl nem találok hozzá programot pedig írták több oldalon is,hogy van hozzá csak azt nem írták le,hogy melyik az és honnan lehet letölteni.Nagyon csodálkoznék ha a mai világba nincs hozzá program.
2016. okt. 13. 17:15
 5/6 DjImipapa ***** válasza:

A Network File System (NFS) állományok és könyvtárak megosztását teszi lehetővé a hálózaton keresztül. Az NFS alkalmazásával a programok és a felhasználók képesek szinte úgy elérni a távoli rendszereken található készleteket, mintha helyben lennének. Az NFS a fogyasztói réteg szolgáltatása, ami bármiféle kapcsolatrendszerben funkcionál, ami TCP és UDP protokollokat használ. A NIS-től teljesen különálló, de ha együtt használjuk vele, a NIS adatbázisait, szolgáltatásait kihasználja.


Íme az NFS néhány legjelentősebb előnye:


A lokális munkaállomások kevesebb tárterületet használnak, mivel az együttes adatok csak egyetlen gépen tárolódnak és megoszthatók mindenki között.

A felhasználóknak nem kell a hálózat minden gépén külön felhasználói könyvtárral rendelkezniük, ugyanis az NFS segítségével akár egy szerveren is beállíthatóak és elérhetővé tehetőek a hálózaton keresztül.

A különböző háttértárak, például CD-ROM és USB-meghajtók más gépek által is használhatók a hálózaton keresztül. Ezzel csökkenthető a hálózatban elengedhetetlen cserélhető lemezes eszközök száma.

Az NFS a Unix-alapú struktúrákhoz létrehozott első hálózati fájlrendszer eredmények egyike. A legtöbb Unix-típus, továbbá a Microsoft Windows, Mac OS X, OpenVMS is támogatja. Megjelenésekor (1980-as évek) a Unix-alapú rendszereknél TFTP vagy egyéb, nem túl könnyen alkalmazható protokollok szolgáltak a fájlcserélésre. Az NFS elsődleges célpontja a helyi és a távoli fájlok használati módja közti határ elmosása, a távoli fájlok elérésének egyszerűsítése volt. Ennek tulajdonságaként a Unix-rendszerek sajátosságaira építkeztek a korai verziók, olyan elméleteket és módszereket vettek igénybe, amik más operációs rendszerek alatt észszerűtlennek vagy nehezen implementálhatónak tűnhetnek.


A fájlrendszer előállításának alapötlete egyszerű volt: vegyünk egy távoli eljáráshívó szerkezetet, ami felett biztosítsunk olyan felületet, mint a kernel VFS interfésze. A szerveroldal aránylag egyszerű, olyan hívásokat kell implementálnunk mint a LOOKUP (fájlnév–inode konverzió), GETATTR (fájltulajdonságok lekérése), stb. A kliensoldal is könnyen implementálható, ugyanis illeszkedik a felépítés a Unix rendszerek VFS interfészéhez. Csak a zárolás és a gyorstárazás okoz kisebb fennakadásokat.

ezek után kérdem: minek piszkálni????:)

2016. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm erről nagyjából tudtam. Én pc játékhoz keresek programot NFS fájl megnyitásához mert az F1 2013 Pc játék download mappájában van. Ez a mappa tartalmazza az F1 1990 classic car és track packot amit szeretnék programmal megnyitni és szerkeszteni. Mindegyik mappához fájlhoz van szerkesztő programom amivel javítottam a forma 1 játékot jobbá tettem de ehhez az NFS fájl-hoz nem találok programot. Alapból a jegyzőkönyv megnyitja de nem lehet szerkeszteni mert nem olvasható ki a fájl. Ezért keresek programot hozzá. Tud valaki ebben segíteni és mondani programot amivel tudom szerkeszteni. Köszönöm.
2016. okt. 13. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!