Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek AntiX Linux-ot,...

Szerintetek AntiX Linux-ot, vagy Ubuntu-t érdemes használnom? Mi a különbség? Illetve mi a véleményetek a további Ubuntu változatokról pl. a KDE-t használó Kubuntu, az Xfce-t használó Xubuntu, az LXDE-t használó Lubuntu-ról? Melyik mire jó?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon megtetszett egyszerűsége miatt az Antix Linux, de ubuntu-t már használtam régebben. Elég erős gépem van i5 szóval nem erőforrás miatt gondoltam ezekre.

2016. okt. 17. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Úgy látom, ez az Antix egy Debian alapú cucc, kimondottan az erőforrástakarékosságra kihegyezve. Kipróbálhatod, de nem biztos, hogy asztali állandó használatra a legjobb.


Ubuntuban annyi a jó, hogy elég nagy a repo támogatása és a PPA-val kiegészítve alig van olyan program, amit ne tudnál csomagból telepíteni.

Az, hogy Ubuntu, Kubuntu vagy Xubuntu, csak ízlés kérdése. Én pl. régen Gnome párti voltam, de Gnome3 és Unity óta átálltam KDE-re.

2016. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Abban esetleg még tudnál segíteni nekem, hogy ha van egy régi gép amire még is Antix Linuxot akarnék tenni, de nem tud usb-ről bootlni, hogy tudom ezt dvd-re tenni? Nem találtam erről információt. USB Universal Boot Installer minden létező linuxot tud kreálni, de nincs valami ilyesmi cd-re, dvd-re?
2016. okt. 18. 00:43
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Letöltöd ISO-ban és simán kiírod egy CD-re.
2016. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az antix linuxot, de én jól elvagyok az ubival átlagos felhasználóként.

Nekem az Xfce a kedvencem, mert nagyon jól testreszabható, és az i5-ön így hasít, mint egy versenyautó.

A xubuntu nekem nem annyira jön be, úgyhogy egy minimal iso-ból telepítettem az ubuntut, és utána manuálisan nyomtam fel rá az Xfce-t, meg ami még kellett. Ez azért jó szerintem, mert az ubiban alapból eléggé sok bloatware van, ami csak szükségtelenül fogyasztja az erőforrásokat. De ha nem akarsz sokat bütykölni, csak nyomd fel simán azt a disztrót, ami tetszik...:)

2016. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Annyi a különbség, hogy az antix sysvinitre épül, míg az ubi már systemd-re. Más különbség nagyon nincs is.
2016. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hihetetlen miket írogattok! :D Én informatikus vagyok, de eddig nem foglalkoztam ezekkel az operációs rendszerekkel. Melyik az az oldal, ami a legjobb ilyen témában? Ahol megtalálhatok minden fontosabb információt, és akár még kérdezni is lehet?

Ui.: akkor bootcd/dvd témában nem tudok segíteni? azért gondoltam az antix linuxra, mert nagyon gyenge gépre tudnám csak feltenni pontosan ilyenre: Fujitsu Siemens Lifebook (1 magos kis celeron procis) :D De javasolhatok mást is.

2016. okt. 18. 13:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben látom 2-es válaszát, nem gondoltam, hogy Antix-nál is ilyen egyszerű. Köszi!
2016. okt. 18. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csodát ne várj tőle.Én anno Pentium 4-es konfig alatt próbáltam(512mb RAM)az AntiX-t és nem volt valami gyors.

Érdemesebb inkább sima Debian-nal próbálkozni mert az sokkal kevesebb dolgot tartalmaz és kevesebbet fogyaszt.

2016. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha már ubuntut akaesz használni, akkor már miért nem linux mintet vagy Debiánt? Ubuntu az félreoptimalizált rendszer, sokszor össze fog neked omlani.
2016. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már sikerült telepítenem a Debiant, elboldogulok vele, tanulgatom. Való igaz régebben - említettem is - használtam Ubuntu-t és tényleg összeomlott párszor.
2016. okt. 20. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!