Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem bootol a laptopom (Packard...

Feketeruhasember kérdése:

Nem bootol a laptopom (Packard Bell pew96) probléma lent. Hogyan tudnám elindítani?

Figyelt kérdés

[link]


Váratlanul ezt a hibaüzenetet kaptam.


Amiket találtam és próbáltam:


Elvileg a network boot miatt mivel nem talál olyan hálózatot nem tud bootolni..(eddig akkor miért volt jó pedig senki nem piszkálta..) Rendben a biosban szépen kikapcsoltam ezt a funkciót majd mentettem a módosításokat. Ugyanúgy nem indul el viszont most már csak annyit ír(a linkelt képtől eltérően) hogy No bootable device please insert boot device and press any key. Utána megnéztem a biosban a boot sorrendet és minden rendben volt a merevlemez volt legelöl, de így sem megy. Utána kivettem a dvd olvasót is és ugye a network boot is letiltva hogy végképp ne legyen semmilyen más meghajtó még egy pendrive sem a gépben, és a bios is csak a belső merevlemezt írja de akkor sem indul el csak kéri a bootolható lemezt..utána bekapcsoltam a quick boot f12 lehetőséget és induláskor megnyomtam majd én magam választottam ki a belső merevéemezt(amin a rendszer van természetesen) hogy arról induljon..akkor is hibaüzenet.. utána a biost alaphelyzetbe állítottam all default. Akkor sem jó...


Mit csináljak vele hogy őkelme hajlandó legyen működni?? Egyáltalán mi lehet a probléma? Egyéb ötlet amit még nem próbáltam ki?


2016. okt. 21. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
beraksz egy windows install cédét
2016. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Windows 10 van rajta viszont abszolút nem emlékszem hogy milyen azt se hogy pro vagy home meg hogy ltbs vagy mi..


Gondolom a repair-re gondolsz. Nem csak pontosan azzal a lemezképfájlal tudom javítani amivel telepítettem?

2016. okt. 21. 18:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint hogy ugyanazzal a verzióval. Vagy az mind1?
2016. okt. 21. 18:27
 4/5 anonim válasza:
Más verzióval nem fog működni, de valamilyen live cd-vel vagy hiren's boot-al bootolj be és a C:\Windows\System32 belül keress license fájlt, abban benne lesz milyen windows van a gépen
2016. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem proffesional volt, már készítem a bootolható pendrive telepítőt, azzal megpróbálom előszöt hátha
2016. okt. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!