Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint Ubuntu vagy Linux...

Linux Mint Ubuntu vagy Linux Mint Debian használata könnyebb?

Figyelt kérdés

2016. okt. 24. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Az egyik egy Ubuntu fork,a másik egy Debian Testing fork.Mind 2 esetben inkább a sima Debian-t javaslom.De a 2 közül inkább az LMDE.
2016. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ
2016. okt. 24. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az LMDE disztróleírásában azt írják, hogy ez egy új projekt, jelenleg nagyon kicsi userbázissal, és ha valami befullad, akkor könnyen lehet, hogy nehéz segítséget kapni az adott problémára (magyarul kb lehetetlen). éppen ezért azt írják, hogy ez a disztró haladó felhasználók számára ajánlott.


szóval ha nem vagy haladó felhasználó akkor inkább a sima LM-et ajánlanám. Én több évig használtam, és sok abszolút kezdő ismerősömnek is feltelepítettem, mindenki nagyon elégedett volt vele. Kifejezetten könnyű kezelni, és betonstabil, különösen az xfce kiadás.

2016. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

#3, +1

"LMDE is less mainstream than Linux Mint, it has a much smaller user base, it is not compatible with PPAs, and it lacks a few features. That makes it a bit harder to use and harder to find help for, so it is not recommended for novice users."

[link]

2016. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
0%
Létezik olyan, hogy Ubuntu, létezik olyan, hogy Debian és létezik olyan, hogy Linux Mint. Akkor mit is akartál kérdezni?
2016. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
86%

#5:

Most az egyszer tévedsz, a Linux Mintnek valóban Ubuntu- és Debian-alapú ágai vannak, Kérdező ezek közül szeretne választani.

[link]

2016. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alain Delon ***** válasza:
Kösz a tájékoztatást. Úgy tudtam, hogy simán Ubi alapú a Mint.
2016. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
LMDE = Linux Mint Debian Edition. :)
2016. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Sima mintet javaslom. Ott, ha hiba van, könnyebb megoldani, nagyobb a fóruma is és elég stabil is.
2016. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 voltam, én is az Ubuntu alapú Mintet javaslom, csak annyit akartam írni, hogy a #4-es válaszban az LMDE minek a rövidítése.
2016. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!