Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel képlet beirása?

Excel képlet beirása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémára keresem a helyes képlet formátumot , ahol van 2-3 munkafüzetem ahonnan adatot szeretnék betölteni. Sajnos ezeket a munkafüzeteket nem szerkeszthetem , és nem is csinálhatok belőlük egyet.

Ezekből a munkafüzetekből nincs minden adatra (kb.2000 sorból áll) szükségem , ezért az én táblázatomnak azt kellene tudnia , hogy : ha a 2. munkafüzetben szerepel az én adatom ( pl: DIN 6987), akkor töltse be a 2. munkafüzetből az ahhoz a megnevezéshez ( pl: DIN 6987) tartozó értéket (gyártási szám/érték stb... ).

A probléma leginkább az, hogy a munkafüzetekben állandóan tolódhatnak a cellák mert vagy hozzátesznek , vagy elvesznek a sorokból, és kb hetente egyszer felülirják azokat fájlokat.

Szóval tudnátok ebben nekem segiteni ?



2016. okt. 28. 18:40
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez HA és FKERES-nek tűnik a számomra (természetese teljes munkafűzet elérési úttal és névvel).


Sok sikert.

Üdv.

2016. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Joules83 válasza:

Szia


Nem egyszerű a feladat, ezt sima függvénnyel nem lehet megoldani.

Ha jól értem adott egy fix elérési útvonalon (mappában) lévő xls fájlok halmaza (1-2-3-N darab.)

Ebből az N darab xls fájl valamelyik (M.dik) munkalapján lévő SxO cellatartományban kell egy adott értéket egyszer vagy többször kikeresni majd az:

N. file

M. munkalapján

O. oszlop

S. sorához képest valamilyen relatív pozicióban lévő másik cellában lévő értéket kell kiolvasni és letárolni.


Ezt 4 darab egymásban ágyazott ciklussal tudod csak VBA programmal megoldani.

Ahhoz, hogy program működjön hozzáférés kell az XLS fájlokhoz (Ha éppen valaki használja akkor már az Open.Wookbooks() utasításnál hibaüzenettel leáll szkript)

2016. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!