Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom telepíteni a...

Feketeruhasember kérdése:

Miért nem tudom telepíteni a winddows 10-et a laptopomra?

Figyelt kérdés

Ezt a verziót szeretném telepíteni bootolható pendrive-ról:(hu_windows_10_enterprise_2016_ltsb_n_x64_dvd_9057423)


Rendben elindul a bootolás, megjelennek a minimalista stílusú kék négyszögek, majd a kis gömbökből álló forgó karika aztán egyszerűen leáll a gép, mintha kihúzták volna a konektorból.


Kipróbáltam windows 7-el is, azzal semmi gond települ.


Viszont: Egy másik windows 7 telepítővel ami sokkal újabb(Microsoft.Windows.7.AIO.64bit.Hun.2016.June-fatebringer) tehát tartalmaz frissítéseket is) azzal szintén ezt a hibát produkálja és a közös bennük az (mármint ebben az újabb windows 7 és a windows 10 telepítőben) hogy a 7 telepítője is úgy indul mint a 10-é tehát ez a windows 10 skines..és ennél ugyanígy leáll ha windows 7 ről is van szó amelyik windows 10 es skinel rendelkezőzik. A sima natúr kinézetű windows 7 az települ, meg minden más is.


Ez mitől lehet? Gépigény? Nem hiszem, gyengébb gépre is raktam már. És amúgy is megvan a követelmény (core 2 duo t5550, 2gb ram, mobility radeon hd 3470 512) és akkor sem ilyen módon kéne megnyilvánulnia hogy fel sem települ.

Rossz pendrive? Nem hiszem vadi új, előtte utána 4-5 gépre is gond nélkül telepítettem róla.(ugyanezeket az iso-kat) akkor mi lehet a gond? Lehet köze a windows 10 saját animációjának amelyik ha benne van egy 7 telepítőben akkor szintén ugyanazt a hibát produkálja mint a 10?


2016. nov. 7. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi okozza, de megkerülni könnyen meg tudod. Bootolj be egy számodra működő win7 lemezzel, menj be recovery módba, nyiss egy parancssort.


Utána két lehetőség van:


1. Talán működik, de nem biztos: Cseréld ki a lemezt a win10-re, és simán indítsd el a sources/setup.exe fájlt. Jó esetben elindul a telepítő hiba nélkül.


2. Biztosan működik, de macerásabb: Maradj a parancssorban, szintén cseréld ki a lemezt, majd a sources/dism.exe segítségével manuálisan telepítsd a sources/install.esd image-et a kívánt partícióra. A pontos használatról találsz infót a neten, keress rá. Vagy használd a hivatalos leírást: [link]

2016. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Működő lemez alatt egy telepített windows 7-et értesz amit javítás módban indítsak el? vagy nem lehet egy normál win 7 dvd-t berakva ezt megnyitni és telepítés nélküL?
2016. nov. 7. 18:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Sikerült egy windows 7 telepítőlemezt (cd) berakni és ott vagyok a parancssorban. Most készítek egy windows 10 pendrive ot és azon akkor el tudom indítani a setup exe-t? Milyen parancssori utasításokkal tehetem ezt meg ha már beraktam a pendrive-ot? Közben is észlelni fogja a parancsor a csatlakoztatást vagy először mindent rakjak össze és úgy indítsam a gépet és hozzam elő a parancssort?
2016. nov. 7. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Alap DOS parancsok. Ha a pendrive-od betűjele x, akkor erre a meghajtóra "X:" paranccsal léphetsz. Könyvtár listázása "dir". Meghajtóváltás "cd". Exe fájlt a nevének a beírásával tudsz futtatni, a kiterjesztés opcionális.


A dir parancsra azért lesz szükséged, hogy kiderítsd, melyik betű alatt van a pendrive. Elkezded az abc betűivel felfelé, és amikor ráismersz a mappaszerkezetre, akkor megtaláltad.


Példa:


d:

dir

e:

dir

f:

dir (itt felismered a win10 "lemez" tartalmát)

cd sources

setup


Minden parancsot enterrel zársz természetesen.

2016. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A pendrive bedugását elvileg érzékeli menet közben is. A lényeg, hogy a keresgéléskor már legyen bedugva.
2016. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

d:

dir

e:

dir

f:

dir (itt felismered a win10 "lemez" tartalmát)

cd sources

setup


Mit jelent pontosan a meghajtóváltás?


Ha keresem a mappát akkor úgy nyomom az entert ahogyan egymás alatt vannak amit írtál? És minek oda cd? Akkor kilép a meghajtóból nem?


Tehát


d: (enter) ekkor belépek a d meghatóra

dir (enter) már látom is hogy mi van a d meghajtón

cd (enter) ezzel kilépek a d ből a semmibe

e: (enter) ezzel belépek az e meghatóba

dir: (enter) már látom is hogy mi van az e meghajtón

cd (enter) kilépek a semmibe

f: (enter) belépek az f meghatóba

dir: (enter) látom az f tartalmát és az is kell nekem

sources (enter) belépek a sources mappába

setup (enter) elindítom a setup-ot és onnan már grafikus felület lesz.


Valahogy így? kellene? Bocsi hogy ilyen értetlen vagyok de soha nem csináltam még ilyet. Csak azt a cd-t nem értettem hogy miért írjam a sources elé, ha a cd meghajtóváltást jelent.

2016. nov. 7. 20:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült megkerülni ahogyan mondtad. A mappába a cd sources parancsal lépett be. Most települ a rendszer, kíváncsi leszek mi történik az első újraindulásnál.
2016. nov. 7. 21:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Franko... első újraindulás után a töltőképernyőnél ugyanúgy leáll a pcsába... van ötleted hogy kerüljem meg azt is és egyből a rendszer álljon a fel? :)
2016. nov. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!