Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint 18 64bit software...

Linux Mint 18 64bit software módban indult el liveCD-ről, miért?

Figyelt kérdés

Telepíteni akartam, ezért cd-ről bootoltam, és miután megjelent az asztal, figyelmeztetést kaptam, hogy a rendszer nem ismerte föl a videokártyát/drivert. Ezt a módot csak problémamegoldásra használjam.


Ez egy asztali gép, i3 6100 és radeon rx460-al, win10 fut rajta, ez mellé akarok linuxot.


Tehát föltelepíthetem-e az oprendszert a figyelmeztetés ellenére, csak telepítsem föl az amd driverét is?



2016. nov. 10. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nem lesz hozzá driver.
2016. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha live módban még nem megy a videókari, az nem gond. Telepítsd föl, majd utána is ráérsz feltenni a drivert. A zárt forrású drivereknél keresd majd, remélhetőleg menni fog. Sajnos az AMD még mindig nem ír normális drivert minden eszközéhez Linuxra, tehát ha konkrétan Linuxozni akarsz, jobban jársz, ha lecseréled a videokártyát Nvidia-ra, mert azokkal nincs gond.
2016. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-re ne hallgass. Az tény, hogy nem minden AMD(Ati) kártyához van driver, de azért van, ami gond nélkül megy. Próbáld ki. Ha nem megy, akkor legfeljebb lecseréled nVidia-ra.
2016. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 10. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Telepítsd fel, utána rakj fel egy legfrissebb kernelt, meg egy mesa-gitet, és akkor az AMDGPU+RadeonSI kombinációval a jelenleg AMD-vel elérhető legjobb grafikus teljesítményed lesz.


Kernelt majd vadászni kell, Mesához Padoka PPA vagy Oibaf tökéletes.

2016. nov. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!