Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3 op. Rendszer telepítése,...

3 op. Rendszer telepítése, gondok. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A lényeg, hogy van egy laptopom amiben van egy 1TB-os HDD. (Új a laptop ASUS GL552VX Black)

3 op. rendszerre lenne szükségem.

A fő az a Windows 10 Education 64 bit lenne.

A másik Windows 7 Pro 64bit.

Illetve egy Linux Mint Cinnamon 64bit.

(Az összes eredeti)


A nagy gépen gond nélkül megoldottam már sokszor 2-3 bootos rendszereket, de laptopon állandóan hibába ütközök.


Ahogyan csinálom:

Leformáztam mindent és letöröltem az összes partíciót, majd létrehoztam egy 120gb-os részt a Windows 10-nek, ez tökéletesen felment semmi probléma.

Ezután a lemezkezelő résznél abból a partícióból ami nem a Windowsé tehát az a maradék ~880gb-ból levágtam 120-at a Windows 7-nek, tehát ez egy üres kötet nincs hozzá rendelve semmi.

Beraktam a 7-es telepítőjét, na itt már kezdődtek a problémák. Nem működött az egér..Kezdetben nem érdekelt megcsináltam a telepítést csak billentyűzettel, igen ám, de aztán később se volt egér és az már azért kicsit zavaró...Jó..átunna néztem és találtam megoldást készítettem egy másik usb eszközt és lefuttattam rajt ezt--> Win7 USB3.0 Creator V3 ezt találtam fél óra keresgélés után. Ez tökéletesen megoldotta a problémát, de magával hozott egy másikat, mert miért ne ?... Ugye a 7-est letöröltem (sőt igazából már próbáltam azt is hogy le az egész és az elejétől fel a 10 stbstb.) elérkeztem a partíció kiválasztásához, de most meg az adott partícióra nem engedi feltenni a Windowst... ezt írja: "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt GPT particionálási stílus szerinti." megjavul az egér és, akkor megjelenik most ez.. erre viszont már nem találtam megoldást csak azt, hogy formázzak mindent, .. de én nem akarom újra leformázni a 10-et és felrakni.. mindenképpen a 10-est szeretném elsőnek felrakni és csak utána a 7-est.(ez tökéletesen ment nagy gépen.). és a Linux még csak ez után jönne, ha eljutok még ma odáig.


Aki tudna megoldással szolgálna nagyon megköszönném.

Üdv.



2016. okt. 8. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egérnél lehet az a baj hogy USB3.0 portba van dugva USB2.0 helyett.

GPT-re való telepítéshez UEFI módban kell lennie (nem Legacy/BIOS) a gépnek, és UEFI-s boot eszközről kell elindítani, ja és 64 bites Win7 kell. Rufus-t használj USB drive íráshoz, a targethez a GPT-t kell választani így [link]

2016. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ezt mind megtettem az egérnél, de semmit nem csinált, illetve amikor a program segítségével megjavult az egér az említett dolgokat ismét megtettem, de ugyan úgy semmi.
2016. okt. 8. 16:54
 3/3 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Mindig a régebbi oprendszerrel kell kezdeni, szóval először a hetest, és csak utána a tízest, a Linuxot a végén tenném fel.
2016. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!