Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp 2.8 ban hogy tudok...

Gimp 2.8 ban hogy tudok fekete fehér képet színezni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 18:55
 1/7 tabaki ***** válasza:

Mit értesz fekete-fehér képen?

Szürkeskálás: Színek → Telítetlenné tevés...

Csak fekete és fehér: Színek → Küszöbszint...

2016. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a régi fekete fehér fotók újraszínezésére gondolok.
2016. nov. 13. 10:09
 3/7 tabaki ***** válasza:

Jaaa... Az valamivel bonyolultabb.

Bocs, kicsit fáradt lehettem az éjszaka,

2016. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Ezt meg még nem akartam elküldeni... Tehát, tulajdonképpen teljesen érthető volt a kérdésed, nem világos, hogyan érthettem félre.


Például effélével próbálkozhatsz: A képre tegyél egy átlátszó réteget, amelyiknek a rétegmódját állítsd Szorzásra, és azon színezgess. Ez azt idézi elő, hogy a felső szín nem letakarja az alsó réteget, hanem annak a tónusai szerint jelenik meg, mintha átlátszó színes tintával pácolnád át. Ez természetesen csak az alapfogás, mindenfélével lehet finomítani, például az alapképet visszagyengítheted, vagy szépiára színezheted, több réteget használhatsz, az ecseteket is használhatod a képen más módra állítva, és egyéb rétegmódokkal is kísérletezhetsz.

2016. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. nov. 26. 11:34
 6/7 tabaki ***** válasza:

Az itt említett lehetőség ugyan nem a Gimpen belül van, de hasznos lehet, ha tudsz róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

Annyit érdemes tisztázni az efféle programokkal kapcsolatban, hogy nem az eredeti színeket állítják helyre valami rejtélyes módon, hanem egy nagyszámú mintán tanított felismerő algoritmus értelmezi a képet. Ezért jó esélye van annak, hogy például egy kiszáradt mezőt is zöldre színez, mert fölismeri a fű jellegzetességeit, stb. Ettől függetlenül általában jól besegíthet a munkába.

2016. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi !
2016. dec. 3. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!