Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha nem indul a windows de...

Ha nem indul a windows de beindulhatna csak a cmd. Exe-én keresztül hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 23:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Válasz akár mi lehet. Ami érdekelne a csökkentett módot vagy sima windows betöltő módra milyen command szöveget kell írni a cmd.exe-be. Illetve ha a winchestert nem ismeri fel a rendszer olyan parancs kellene ami a cmd.exebe az újraindítás követően az advanced setup utility kiadja és kezelteti. Vagy valami olyan ami abból abba a módba indítja a winchestert. Segítséget kérek de a legjobban az összes kérdésemre a sorrendben értelmesen levezetett válaszokat várom. Kérem.
2016. nov. 16. 00:07
 2/11 CspCsj ***** válasza:

Windows XP/7/8/10?

Telepítőlemez van kéznél? (nem újratelepítéshez, hanem javításhoz)

2016. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tabaki ***** válasza:

Na, arra befizetek, hogy valaki erre a halandzsára értelmes levezetéssel válaszoljon, még ha az „összes” kérdésed az az egyetlen egy is, amit a címsorban föltettél. A cmd.exe is a rendszer része, tehát az is ott csücsül a merevlemezeden, amelyet nem érsz el. Kíváncsi volnék, akkor hogyan akarod futtatni. És az vajon hogyan futtatna egy másik, szintén elérhetetlen programot?

Ha a Windows-telepítőlemezes javítás nem válik be, próbáld meg elindítani a gépet egy linuxos live-cédéről, és megnézni, hogy a merevlemez egyáltalán csatolható-e. Ha igen, mentsd le róla a fontos adataidat, aztán formázd le, és telepítsd újra a rendszert.

2016. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

cmd-be ezt kell beírni, hogy a következő indítás csökkentett módban történjen

- sima csökkentett mód:

bcdedit /set {current} safeboot minimal


- csökkentett mód nettel:

bcdedit /set {current} safeboot network


ezután indítsd újra a gépet majd írd be ezt cmd-be

hogy legközelebb ne safe modeban induljon:

bcdedit /deletevalue {current} safeboot


A kérdésed többi részét sajnos nem értem

2016. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valami olyan command van-e? Cmd-be amely után újraindítás után egyből csökkentett módba megy a rendszer de az is kellene hogy rendes módba megy a rendszer.
2016. nov. 16. 23:11
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha nem indul a windows de beindulhatna csak a cmd. Exe-én keresztül hogyan oldható meg?

Még mindig ez a kérdésem? A kérdés tekintetében olyan érdekelne valami command ami után rendszer alatt illetve ha csak az mint cmd elérhető és csak arról lehetne a rendszert indítani? Milyen command van vagy vannak ami command után a rendszer újraindul és azután csökkentett módba megy fut?

2016. nov. 21. 01:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyértelmű a commands kiírására vagyok kiváncsi mert abból kiderülni az adott funkció de akkor rendesen kiírva mit kell beírni a cmd-be.
2016. nov. 21. 02:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Saktara baktara.

Csiribú-csiribá bummbelebum.

Tórárette táré hohh.

2016. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tabaki ***** válasza:

„Még mindig ez a kérdésem?”


Tartok tőle, hogy igen. A válaszokat semmibe veszed, ha azok nincsenek szinkronban a te agyrémeddel -- láthatólag meg vagy róla győződve, hogy a sok hülye nem értette meg a kérdésed, de ha eleget mantrázod, számukra is eljön a megvilágosodás.


Nem tudom, mi van a gépeddel, de az, hogy csak a parancssor indul el, nem véletlen kisiklás, hanem egy beteg állapot, amelyet nem tudsz orvosolni valami varázsige begépelésével. Ha a parancssor egyáltalán működőképes, egy hacker talán végig tudná ellenőrizni vele az indítás folyamatát, és az adatok tömegéből előbogarászni az okot, ami szerintem vírusfertőzéstől hardverhibáig bármi lehet, és esetleg jótékonyan be is tudna avatkozni. De te nem vagy hacker, ezért elégedj meg a hétköznapi elmék számára megadatott lehetőségekkel.

2016. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyan cmd-be rakható commands kellene aminek eredménye az újraindítás utáni csökkentett módok illetve az újraindítás utáni csökkentet mód utáni feloldása és eredeti rendszer nézet mód commands kellene? Valamint a commands-ok amivel akárhogy beindulhat a rendszer de csak commandson keresztül?
2016. nov. 21. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!