Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vajon lehet egy olyan mobilalk...

Vajon lehet egy olyan mobilalkalmazást készíteni, amiben át tudom írni miután beléptem egy routerbe wifin keresztül a roueter wifi jelszavát?

Figyelt kérdés
Ismerőseimnek van egy büféje, jó lenne nekik, ha könnyedén tudnák változtatni a routerük jelszavát naponta, hogy ne mindenki azon lógjon, hanem csak a vendégek. Erre próbálok olyan megoldást keresni, hogy egy mobilalkalmazás (android), vagy egy egyszerűen kezelhető weblap el tudja ezt intézni, és ne kelljen a router kezelő felületétbe belépni. Létezhet erre valamilyen megoldás, vagy, hogy induljak el, ha én akarom implementálni?

2016. jún. 3. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Meg kell nezni hogy irhato at a webfeluleten es ugyan azt/azokat a hivasokat intezni, nem nehez.

De inkabb akkor mar valami captive portalt erdmesebb lenne csinalni.

2016. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mi az a captive portal?
2016. jún. 3. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell írni sem mobil alk. sem weblapot, mert már van. Maga a router is egy szerver vagyis pontosabban a DHCP ami kiosztja az IP-ket. Meg kell nézni a telefonon az alapértelmezett átjárót vagy a DHCP kiszolgáló IP címét és be kell ütni a böngésző címsorába.


Ami általában: 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 (tehát ne google.com vagy akármit üss be hanem ezeket a számokat)

Majd kéri a jelszót ez függ a routertől is, pl TP-LINK esetén felhasználónév: admin jelszó: admin

Majd ki kell keresni a Wireless beállítást és ott a WPA-PSK/WPA2-PSK -nál a passwordot átírod amire szeretnéd

2016. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké tudom, hogy ez így van. Én állítottam már be routert kezelő felületen. De nem biztos, hogy elvárható egy büféstől, aki nem informatikus. Tehát egy olyan progit szeretnék, ahol egy új jelszó kérése gombbal be tudja állítani az új jelszót. semmi mást ne kelljen tennie.
2016. jún. 3. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ennyi elvarhato lenne, de mindegy.


A captive portalra keress ra es meglatod, lenyegeben egy landing page/portal ahol a usereknek be kell jelentkezni elobb hogy hasznalhassak a netet.

Ebbol meg halom megoldas van, van ahol ido alapon lehet jelszot csinalni van ahol felhasznalonkent stb... Irdatlan sok megoldas letezik.

2016. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha meg nem értesz hozzá mit szeretnél mégis?

50 ezerért megcsinálom.

2016. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attól, hogy most nem értek hozzá, lehet, hogy neki állnák megtanulni. Kihaívásnak jó
2016. jún. 3. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Hajráf! :)
2016. jún. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Addig amíg a magyar nyelv is kihívást okoz ez elég meredek kijelentés.
2016. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a helyesírás az erősségem. De csináltam már elég komoly érdekes dolgokat.
2016. jún. 4. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!