Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan alkalmazás laptophoz...

Van olyan alkalmazás laptophoz ami rezgő (pl. járművön) használat esetén parkoló pályára kényszeriti a wincesztert?

Figyelt kérdés

És ha olyan művelet van ami nem oldható meg ramból, akkor inkább megáll, vár s kiírja hogy tegyük stabil helyre a laptopot mert wincseszter művelet történik?

Ahelyett hogy beleszántson a fejjel a lemezbe...


2016. nov. 18. 22:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Van, úgy hívják ember, aki ha látja, hogy rossz út jön kikapcsolja a gépet. Amúgy meg vegyél ssd-t.
2016. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
az ssd hamar kiég. szar
2016. nov. 18. 22:39
 3/21 anonim ***** válasza:

Ez egy létező technológia, de ezt szoftveresen nem tudod megoldani. Ha nincs beépítve a laptopodba akkor nem tudod ezzel bővíteni.


Nem tudom mi bajod az SSD-vel. Nem ég ki, nem tudom hol hallottál ekkora hülyeséget. Egy minőségi SSD napi 100GB adat írásával is közel/több mint 20 évig!! üzemel mindenféle hiba nélkül.

2016. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

itt hallottam...

hát igen ez a gyik hátránya...

2016. nov. 18. 23:06
 5/21 A kérdező kommentje:

itt írták:


"Diszket és SSD-t semennyire nem érdemes használtan venni.


A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.

# 7/17 Időpont 11-06 18:20 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

A kérdező kommentje:


ssd-t miért nem? hisz az nem kopik.


# 8/17 Időpont 11-06 18:43 Privát üzenet

3 napos mákos lecsó nevű felhasználó válasza:


A cellák hamarabb használódnak el mint ahogy egy HDD csapágyas lesz.


A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad."

2016. nov. 18. 23:09
 6/21 A kérdező kommentje:
2016. nov. 18. 23:11
 7/21 A kérdező kommentje:

"Ez egy létező technológia, de ezt szoftveresen nem tudod megoldani. Ha nincs beépítve a laptopodba akkor nem tudod ezzel bővíteni."

Mi ennek a technológiának a neve?

Mert akkor lehet h benne van a laptopomban...

2016. nov. 18. 23:12
 8/21 anonim ***** válasza:

Itt szerintem azon volt a hangsúly, hogy HASZNÁLTAN nem érdemes venni.


Így szokták többnyire emlegetni, vagy valamilyen variációjuk. Ugye minden gyártó kicsit máshogy nevezi el ugyan azt a technológiát..

-Active hard-drive protection

-Hard Drive Protection

-Hard drive Active Protection System

-Active Protection system

-ProtectSmart Hard Drive Protection

..

MacBook-nál pedig "Sudden Motion Sensor (SMS) "

( [link]


[link] )

Annak ellenére, hogy ez egy létező/működő technológia, közel sem tökéletes. Pl. lehet, hogy 100/99-szer megóvja a merevlemezt, de egyszer be fog csúszni egy hiba. Ha pedig túl szigorúra állítod az érzékelést akkor a laptop olyankor is leállhat ha nincs valódi mozgás.(Nem tudom milyen hibaaránnyal dolgoznak, ennyire nem ástam bele a témába)


Ha sűrűn lenne szükséged erre a technológiára akkor a helyedben inkább beruháznák egy SSD-re.

2016. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

volt egy másik elképzelésem, hogy egy kicsi olcsó 32 gigás ssd lényegében csak a win7-nek és a mostani fél gigás winyót pedig táskában hordanám, s egy ilyen kábellel: img.banggood.com/images/2014/tanghong/09/SKU164674/e7aefb89-c66e-4489-a733-f7afbc08ac60copy.jpg

csatlakoztatnám rá amikor nyugodt helyen vagyok.

buszon villamoson ugyis csak szövegszerkesztőt használnék arra meg szerintem elég a win7-el együtt 32G

vagy tévedek?

2016. nov. 18. 23:52
 10/21 A kérdező kommentje:
2016. nov. 18. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!