Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordbe sorkizárt szövegnél...

Wordbe sorkizárt szövegnél hogyan oldhatom meg, hogy a szavak közötti rések között ne legyen ekkora különbségek?

Figyelt kérdés
Pl. Ha egy képet rakok a szöveg mellé, akkor van, hogy egy sorban hatalmasak a szóközök, míg az alatta lévőben mondjuk fele akkorák, vagy kisebbek.

2016. nov. 19. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor csinálja ezt, ha az utolsó sor nem a fölötte lévő bekezdéshez tartozik. Van köztük valamilyen tördelés amit vissza kell törölni.
2016. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs külön álló utolsó sor. Még anno Info laborban tanultuk hogy kell, de már rég volt, és elfelejtettem.
2016. nov. 19. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hosszú a szó, amit átlökött a következő sorba és ezért nem tudja egyenletesen elosztani a szöveget.

Kapcsold be az automatikus elválasztást, hátha az megoldja.

(Kézzel is elválaszthatsz, ha máshogy nem megy, de arra meg nagyon figyelni kell. ha utána bele kell nyúlni a szövegbe, akkor szét fogja dobálni és a fele elválasztó jelet nem fogod megtalálni.)

2016. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszi!

2016. nov. 19. 13:32
 5/7 Lajos54 ***** válasza:
Van még egy megoldás: abba a sorba, ami csúnyán "ritka" lett, az utolsó karakter után írjál be egy TAB-ot (baloldalon, általában a Caps Lock felett találod). Szépen rendbeteszi az adott sort, míg a többinél megmarad a sorkizárt.
2016. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Erre mondják, hogy jó pap holtig tanul! :) Erről a trükkről eddig még nem hallottam.

Bár azt nem értem, hogy a tabulátor hogyan tudja egalizálni az ilyen szellős sorokat, mivel a szavak és karakterek száma ugye adott, de majd kipróbálom én is!

2016. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

:)

Azt ugyan én sem tudom, hogy miért vagy hogyan csinálja, de már régóta használom.

Még valamikor régebben, kínomban végigpróbáltam mindent, és akkor jöttem rá.

2016. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!