Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A magyar billentyűzet miért...

A magyar billentyűzet miért csak ezeket az ékezeteket tudja?

Figyelt kérdés

[link]

Francia è-t például nem tudok írni, és nagyon zavaró, közben rengeteg más fölöslegest meg igen...


2016. nov. 21. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

szimplán pötyögd be akkor a kódját:

[link]

itt megtalálható.

Egyébként a francia azerty-t használ, ha jól tudom, eléggé különbözik a több arabbetűs billentyűkiosztástól.

2016. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Mármint latinbetűs.

Amúgy a válasz egyszerű, kérdező: több mint százezer karakterkód létezik az Unicode szabványban, és ennek igen limitált része fér el egy billentyűkiosztásban. Ezért azok szerepelnek a billentyűkiosztásban, amiket a leggyakrabban használnak az adott területen. De még így is bő a választék: ěęéë, ezeket mind be lehet pötyögni a billentyűzeten. A francia è betűt pont nem lehet a karakterkód megadása nélkül, vagy legalábbis nem tudok róla.

2016. nov. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%

Mappeld át a billentyűzeted és kész(neten van rá sok program).

Ha neked nem kell az ő vagy nem tudom mit értesz felesleges alatt akkor átírod, és mostantól francia e-t írsz.


Alapból neg azért nem tudsz francia ét írni, míg ő betűt meg igen, mert magyar vagy nem francia.

2016. nov. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Használtam már ilyen programot, de nem valami praktikus. Jó, azt megértem, hogy a közeli szláv nyelvekben ezek fordulnak elő, de a `-t mi másra lehet felhasználni, ha nem diakritikus jel írására? Miért nem lehetett ezt is AltGr-el ugyanúgy felhasználni, mint a többi jelet?

Az ALT+0232 nekem č-t hoz be egyébként è helyett, meg nekem valamiért az ALT kódok nagy része nem egyezik azzal, ami a táblázatokban le van írva.

2016. nov. 23. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!