Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a dll injektálás, és...

Mi az a dll injektálás, és miért van, hogy nem működik?

Figyelt kérdés

Szoktam Counter Strike Source-ozni, és még mikor Win 7 32 biten voltam kipróbáltam a haverommal cheateket. (Kérlek ne ítéljetek el, csak a kíváncsiság hajtott minket). Ezek valami olyat csináltak, hogy beinjektáltak egy dll fájlt a futó programba. Ez pontosan mit jelent, és hogy működik?


A másik meg, hogy a haveromnak win 10 64 biten is működött, nekem meg most amikor kipróbáltam szintén win 10 64 biten leállt a játék. Mi történik ilyenkor, és hogy lehet, hogy két ugyanolyan oprendszeren más az eredmény?


Hangsúlyozom, itt nem az a kérdés, hogy tudnám megoldani a cheaterkedést, hanem a folyamatokra, és a miértekre vagyok nagyon kíváncsi!



2016. nov. 28. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A dll fájlok előre megírt függvényeket, parancsokat tartalmaznak általában, amelyeket külső programok meg tudnak hívni. Azért hasznosak, mert pl ha van 10 programod, ami különbözik, viszont van azonos részük, akkor így csak egy helyen kell megírni és tárolni az azonos részt képező sorokat.


Hackeknél ez valahogy úgy működhet, hogy a játék folyamatán belüli hívásokat ez a hozzáadott dll elkapja és választ ad rá, ezáltal módosítva a játék működését.


Számtalan oka lehet annak, hogy két különböző windowson máshogy működik a dolog. Ilyen módszerrel elég egyszerű kárt is okozni, jelszavakat lopni űrlapokról, stb. Alapvetően "illegális" működésük miatt vírusírtók, windows frissítések, és mindenféle egyéb biztonsági beállítások befolyásolhatják a működésüket.


Hozzátenném, hogy nem vagyok jártas a témában.

Csak az évek alatt rám ragadt, elcsípett infókat szedtem össze. Ha valami hülyeséget mondtam volna, valaki javítson ki kérem

2016. nov. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem csomó új infót mondtál!
2016. nov. 29. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!