Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel - Darabszám, ha egy...

Poltergeist84 kérdése:

Excel - Darabszám, ha egy adott cella üres?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő:

Egy táblázatban a G oszlopban jelzem (dátum beírásával) hogy mikor történt egy megrendelés, az F-ben pedig azt, hogy mikor igényeltem valamit.

A feladat az lenne, hogy egy tetszőleges cellában írja ki nekem, hogy mennyi elem vár még megrendelésre. Tehát CSAK akkor számolja az F cella elemeit, ha a mellette lévő G üres.

Ezt hogyan tudnám megoldani?


Köszönöm!



2016. dec. 3. 01:50
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy jó lesz-e, de próbáld a következőt : =DARAB2(F:F)-DARABHATÖBB(G:G;">0")


Összeszámolja, hogy az "F" oszlopban hány nem üres cella van és kivonja belőle a "G" oszlop azon celláinak számát amikben van valamilyen dátum.


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Mi lenne, ha DARABÜRES függvénnyel számolnád meg az üres cellákat. Persze előtte a Formázás táblázatként funkcióval alakítsd egységgé.
2016. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, Coopper technikája kiválóan működik.

Valami ilyesmit gondoltam én is, csak az istennek sem jutott eszembe a jó megoldás.


Köszi mégegyszer! ;)

2016. dec. 3. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!