Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fejlett partícionáló program...

Fejlett partícionáló program win7-re?

Figyelt kérdés

eddig a Partition Magic 8-at használtam winXP-re. Heten nem indul, ismert kompatibilitási gond miatt.


compmgmt.msc Számítógép kezelésben felkínált oem partícionáló még mindig kezdetleges, de lehet már benne zsugorítani és csatolni

DE! csak partíció végéről zsugorít, nem az elejéről, és partíció végéhez csatol, nem az előtte levő üres helyről, vagy a partíció elején csinál üres helyet.


Hogy érthetőbb legyen:


| Reserved | Sys | Swap | Office | Filmek | Játékok |


a Sys méretét növelni 15 gigával, a swap partíciót megcsinálni az Office partíció számlájára, emellett a játékok partíció terhére több tárhelyet adni a filmeknek


Van ugyan egyterrás vinyóm, de nem szewrretnék egész nap pakolgatni rá azért, hogy újragyaluljam a laptopom.


Laikusoknak hozzátenném: A játék gyorsabban fut, ha nincsenek a többgigás pakkjaik szírszarrá töredezve, a filmnézés is hasonlóan kevesebb akkut fogyaszt ha egyben van, a külön swap partíció meg mint a linuxnál is láthatjuk, nem töredezik széjjel a 0 kilóbájtos temp fájlokban, amik álandóan keletkeznek a rendszermeghajtóban.


2010. máj. 1. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Acronis Disk Director.

Azt hiszem, ez tud mindent ami neked kell.

Vagy pedig gparted.


Amúgy nagyon tetszik a particionálásod. Sosem gondoltam arra, hogy windows alatt is megérné ezzel próbálkozni... :D

2010. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

laptopomon windowst használok, az otthoni serveremen pedig kedvem szerint freebsd vagy ubuntu. Onnan maradt meg nekem a swap partíció ötlete :)


köszi a programot, kipróbálom

2010. máj. 1. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!