Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért eszik ennyit a Chrome?

Miért eszik ennyit a Chrome?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új laptopot (de persze a régieken is gázos volt), i7-es proci, 8 giga ram, a Chrome meg szaggat, lefagyogat, mittudomén, nincs egy hetes a lapos, egyébként mindent kitűnően, gyorsan visz. Ramból a FELÉT megeszi, prociból meg olyan 20-30%-ot. Tényleg ennyire szar ez a Chrome, vagy csak én csinálok évek óta rosszul valamit?

2016. dec. 3. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A válasz: azért mert laptop. Attól, hogy i7, attól még nem lesz sajnos hú de kafa. Nyomába sem ér egy laptop CPU, RAM vagy GPU egy számítógépbe lévőhöz képest.

Olyan mintha fele annyit tudna. Ezáltal fele anmyit ér a ram is, ezért is eszik olyan sokat.

2016. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gondolhatod, hogy egy i5 2.6 ghz-es 4gb ramos laptopban mit művel. Volt lehetőségem kipróbálni az edge-t csak sajnos win 7-et használok.
2016. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
PC-vel kezdtem, mint sokan mások, de ott is ugyanilyen volt. Megoldás?
2016. dec. 3. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Miért kell annyira a Chrome? Ha nem létszügséglet számodra a Chrome akkor próbálj ki mást. Pl. énn Opera-t használok a kezdetektől. Vagy ha Windows 10-et használsz akkor próbáld ki az Edge-t. Az se rossz.


"mittudomén" Bartos?

2016. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb: engedélyezted a netes progikat (Thunberbird, Chrome, Firefox, Föld stb.) a tűzfalon? Ha a Win10 tűzfala, akkor egyszerűbb, külső védelemnél (pl. Eset Internet Security10 tűzfala) be kell állítani interaktívra, kérdez és te engedélyezed. Ha mindegyik megvan, át lehet állítani automatikus szűrésre.

Használd rendszeresen (naponta) a Ccleaner takarító progit és a Chrome-ba a webáruházából az Adblock Plus-t, külső szűrőkkel együtt. Sokat szemetel, de nálam Win7-tel sem lassú a Chrome.

2016. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
CCleanerben nemigazán tudom, hogy mit szabad wipeolni, meg mit nem, esetleg ezeket le tudnád írni, hogy mit kéne? W8.1 Pro egyébként. A Chrome meg nem létszükséglet, de anno a Firefoxban a Flash Player is állandóan összeomlott, azért váltottam.
2016. dec. 3. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Ccleaner nem töröl rendszerfájlokat, megbízható, de ha meg akarod tartani pl. a mentett jelszavakat, azt ne jelöld be. A többit automatikusan tudja.

Azért omlott össze a Flash Player miatt a Firefox, mert nem engedte az automatikus frissitését a géped védelme. Én letörlöm a régit és letöltöm az újat, úgy szoktam cserélni.

2016. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
www.adobe.hu innen kell letölteni a Flash Playert.
2016. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!