Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az normális, hogy a uTorrent...

Az normális, hogy a uTorrent terheli a procimat, illetve hogy a Google Chrome ennyit foglal a memóriából?

Figyelt kérdés

2 külön kérdés, remélem, nem baj, hogy egyben tettem fel. :D Először leírom, hogy a gépem egy egymagos 2005/2006-os Intel P4 3 GHz, 1 GB rammal.


1. A uTorrent nagyon leterheli a CPU-t, ha szedek valamit. Nem szoktam ész nélkül töltögetni, általában maximum 3-4 dolgot egyszerre, nem pedig 10-20-at. Ha van seeder, akkor szépen jönnek lefelé a fájlok, viszont közben nagyon lassú a gép. Netezni valami kínszenvedés, de ha csak simán egy Total Commandert akarok nyitni, az is kb. 5-10 másodperc, míg megnyitja... Egyszerűen lassú a gép. :((( Persze amint vége a letöltésnek, azonnal visszaáll minden normális sebességre és a CPU már nem lesz leterhelve. Addig viszont valami borzalmas. :S

De az az érdekes, hogy régebben mintha nem csinálta volna ezt. A gépem ugyan régi, de egyébként minden rendben vele. XP van rajta, amit lassan már újra kéne telepíteni és Panda Antivirus. Bár ha újrateszek mindent, szerintem akkor is belassítaná a gépet az uTorrent...

Megfigyeltem azt is, hogy ezt a belassítást nem mindig csinálja. Ha szedek valamit nagy sebességgel, és mindössze pár percig, maximum fél-1 óráig tart a letöltés, akkor általában terhelődik a proci. Viszont ha lassabban jönnek a dolgok vagy jóval több idő van hátra /2-3-4 vagy több óra, esetleg fél nap/, akkor valahogy megszűnik ez a lassulás és normális a gépem sebessége. Bár abba bele is őrülnék, ha fél napig töltenék valamit és eközben mindvégig lassú lenne... Ennek az okát se tudom, hogy ez miért van.

Másnál is ezt csinálja az uTorrent?


2. A Google Chrome-mal pedig az a bajom, hogy sokat vesz el a memóriából. 2-3-4 száz megákat. Mondják, hogy az egyik legjobb böngésző, de szerintem ez közel sem igaz. Iszonyatosan képes belassulni, sokat eszik és videónézés közben sokszor összeomlanak a bővítményes, a flash tartalmak...


2015. márc. 28. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen gépnél sajnos ma már normális ez a reakció.

Mindennek megnőtt a gépigénye, még az ilyen "egyszerűbb" klienseknek is, mint az utorrent. A Youtube is ment tökéletesen egy ilyen géppel, ma már egy kalap sz*r az egész (mondom ezt úgy hogy nekem tökéletesen fut, és nem lassítja a gépem.)

A Google Chrome korántsem a legjobb, bár én is ezt használom, mert felhasználóbarát. (és nem ismerek más alternatívát) De biztos van ennél normálisabb böngésző is.

2015. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A uTorrent nagyon leterheli a CPU-t"

Vigyázz, a legújabb uTorrent Bitcoin-bányászó alkalmazást telepít a gépedre!

[link]

[link]

[link]

2015. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Deluge nevű torrentet, ami innen letölthető.

[link]

Kicsit több memóriát eszik, mint a uTorrent, és lassabban is tölt, de sokkal stabilabb, és gyorsabb lesz a géped torrent töltése közben, a Chrome-ra nincs ötletem, de szerintem mindenkinek annyit használ, nekem néha többet is.

2015. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A µTorrent-es kérdésre valószínűleg a LiteCoin bányász cucc lesz a válasz (na ezért nem jó az olvasás nélküli telepítés).

A Chrome meg alapból is ennyit eszik, nekem is most két lappal 650 mega RAM-ot fogyaszt. Röhejesen sok, de nincs mit tenni, megszoksz vagy megszöksz.

G.

2015. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!