Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Véletlenül letöröltem képeket...

Véletlenül letöröltem képeket a laptopról?

Figyelt kérdés
Anya világéletében fénykép mániás volt. Akárhová ment, mindenhol tele lett az sd kártyája.. múltkor hazajöttem, töltöttem le filmet, kevés volt a hely és törölgettem. Átnéztem a d meghajtót, hogy mi van benne, nem láttam képeket s olyan mappát, letöröltem. Most anya rinyál, hogy eltüntettem a görögországi képeinket stb...de ilyen 5 éves képekről volt szó kb. Rögtön elkezdett velem cirkuszolni, apa leállította, hogy az 5 év alatt miért nem volt képes cdre kiírni v kinyomtatni, ha olyan fontosak. Tudom, hogy emlék. De ezért meg kell bántani a másikat meg neki kell állni vergődni mikor csak egyszer van itthon egy hónapban?
2016. dec. 4. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A lomtárból is törölted?
2016. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Azért az ő részéről teljesen jogos (bár való igaz nem árt több helyen tárolni a fontos dolgokat), hisz emlékeket töröltél, ami lényegében visszaszerezhetetlen, és teljesen mind1 hány évesek, sőt sokszor annál értékesebbek. (+ törlés helyett esetleg áthelyezhettél volna adatot máshová/jobban körülnézhettél volna)

Ha nem írtál a HDD-n felül semmit, akkor még visszaszerezhető az adat. Ne használd a laptopot és vidd el egy hozzá értő emberhez/üzletbe és jó eséllyel a képek nagy részét vissza tudják szerezni. (feltéve ha tényleg nem íródott rá semmi)

Vagy ott a Kürt...

sajnos költségekbe kerülnek

2016. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy még vissza lehet hozni őket ha nem írtatok sokat a d meghajtóra. Ne írjatok, másoljatok rá semmit, és eresszétek rá a recuvát vay más visszaállító programot.
2016. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Nincs igazad, teljesen jogosan van kiakadva!

Nekem is sok kedves képem van - és igaz, hogy két helyre vannak lementve, nincsenek kiírva CD-re, mert utálom a CD-ket! Kinyomtatni meg nyilván nem fogok több ezer képet!

Próbáljátok meg helyreállíttatni, és tanulj az esetből!

2016. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Kié a laptop????????? Hány éves vagy?
2016. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Pillanatok alatt vissza lehet állítani, a közhiedelemmel ellentétben egy defrag lefuttatása után is. Évekkel ezelőtt jártam ugyanígy, getdataback és hasonló progikkal kísérletezve az adataim nagy részét sikeresen visszahoztam. Xp ment akkor rajta, kábé évente 3-4 szer defragoltam akkoriban, és olyan adatok is visszajöttek (némelyik darabokban némelyik egészben) amiket már több mint egy éve töröltem és meg is feledkeztem róluk. Mindez mérőműszeres buhera nélkül bárki számára elérhető szoftveres módszerekkel.
2016. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
"De ilyen 5 éves képről van szo". Ja, akkor nem gond. Biztos az se probléma, ha kihajitja a te gyerekkori képeidet, elvégre azok régebbiek, mint 5 év. ...
2016. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
A defragot ne keverjük ide, az teljesen más. Defragot, pont hogy tilos futtatni, ha vissza akarunk valamit állítani, mivel az teljesen átírja a lemezt, minden el fog veszni.
2016. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan azért írtam a defragot, mivel még annak lefuttatása után is vissza lehet állítani a képeket, nemhogy anélkül...

A bit (jelenleg az adat legkisebb egysége számítógépek esetében) fizikailag egy picike, ám jól mérhető kiterjedéssel rendelkező terület egy acéllemezen (pc és laptop esetén legalábbis egyelőre többnyire acéllemez), melyeken mágnesezettség erőssége jelzi a 0-át vagy 1-et (logikai igen/nem pontosabban). Ezen mágnesesség erőssége műszerekkel olyan pontosan mérhető, hogy többszörös felülírás és a köztük levő állapotok is kimutathatók az apró különbségeiből, egy bizonyos határig. Az oprendszerek adatnyilvántartása szintén bitek formájában nyilvánul meg a lemezen, tehát ezek régebbi állapota is visszahozható, bár működésük ismeretében ügyes alkoritmusokkal ezek nélkül is ki lehet értelmet hámozni pármilliárd összehányt bitből. Egy szomszéd kertbe csapott villám hatékonyabban képes tényleg letörölni egy merevlemezt, mintha összegörbül egy lakástűzben. Innestől kezdve ha a kérdező nem gondoskodott nagyon speciálisan az adatok sokszoros felülírásáról, igen jó eséllyel visszahozhatják hosszabb időre visszamenőleg a lemezen megfordult adatok többségét.

2016. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megértem őt, én is megőrülnék, ha nekem fontos dolgok vesznének el, ráadásul ilyen butaság miatt, mint (illegális) filmletöltés...


Mondjuk nekem pont ezért mindig van biztonsági másolatom, anyukádnak is ezt ajánlom.


Elvileg nem kizárt, hogy egy profi informatikus vissza tudja hozni a törölt fájlokat, ha most nem piszkálod a gépet (mentesz-törölgetsz többet a d-ről), hanem minél előbb megnézetitek. Hátha...

2016. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!