Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban ha egy új képet...

Photoshopban ha egy új képet szeretnék a másikra helyezni miért nyitja meg újként?

Figyelt kérdés

Photoshop CS3-at használok. Még nagyon kezdő vagyok, és videókból tanulom, de a képek egymásra helyezésénél nekem teljesen máshogy viselkedik a program, mint másoknál. Gondolom valami el van állítva, de nem tudom mit keressek.

Ha meg van nyitva egy kép, és én rá szeretnék helyezni egy másikat akkor eltűnik a régi kép, és csak az újat mutatja. Sehogy sem tudom együtt látni őket. Ha kilépek az egyikből alatta ott a másik, amit külön kezel. A videókon pl felül egy vonalban ott sorakoznak a képek nevei, ha a rétegek részbe húzzák a képet. Nekem akkor is csak megnyitja külön a képet. Valaki legyen szíves segítsen, mert így elakadtam, és nem tudom használni.


2016. dec. 6. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem nyitja meg a linkeket, amiket küldtél. Csak tölti be, de semmi. :( A súgóban is utánaolvastam, neten is rákerestem, de nem találtam meg a választ.

Így talán jobban érthető, a probléma. Bárhogyan rakom be a képeket legjobb esetben is csak így tudom előcsalni őket, hogy mindet lássam. De alapból csak egyet mutat, a másik meg valahol külön ablakon van, ami csak akkor jelenik meg, ha kilépek az újabból.

[link]

2016. dec. 6. 12:07
 3/10 tabaki ***** válasza:

És akkor mi van? Nem tudom az okát, mivel nem használok Photoshopot. Vélhetőleg a Nézet/View módban kell valamit buherálni.

Ez eddig nem valami hasznos, de: Mi az, hogy „így elakadtam, és nem tudom használni”? Álljon már meg a menet! A behúzogatás merőben kényelmi szolgáltatás, nem a világmindenség. Libamájat szeretnél, ezért a sült csirke mellett éhen halsz, vagy mi? Attól, hogy egy bizonyos programnak egy lehetőségét nem éred el, az általánosan érvényes dolgok még használhatók. Ha valamiért nem megy, akkor mész az egyik képre, kimásolod, és a Vágólapon lévő tartalommal már azt csinálsz, amit akarsz, mondjuk beilleszted egy üres rétegre.

Ugye, tudod, hogy a CS3-ban mit jelent a C betű?

2016. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem érted... Bárhogy rakom be, lehet az megnyitás, ott kikeresem, behúzom, Ctrl + C, Ctrl + V, nem működik. Ugyanaz a helyzet.
2016. dec. 6. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Alakítsd át réteggé !
2016. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha átalakítom akkor is ugyanaz van. Mindent teljesen újként kezel. Biztos csak el van állítva valami valahol, de már mindenhol néztem. Az ablak és a nézet rész alatt is mindent átállítottam, de semmitől sem oldódott meg. Ezelőtt a CS6 volt fent próbaverzióként. Ott pl. nem volt ilyen gondom.
2016. dec. 6. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Miután átalakítod réteggé az új lapon lévő képet, kattints a rétegre jobb klikkel/réteg másolása, majd itt megadod hogy melyik projectbe másolja be, és oda új rétegként kerül be.
2016. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, így működik, de sok kép esetén ez így elég hosszadalmas. Az oktató videókon egyből bele tudják húzni a kiválasztott rétegbe. Meg felül ott van az a mező, ahol fel vannak sorolva a megnyitott képek, és egyből rá lehet menni. Nekem ez hiányzik, és nem tudom hogyan lehetne előhozni. 10 plusz képet elég sok idő a többi kép háta mögül kikeresgélni.

Itt a kép még egyszer, hogy miről beszélek. (Hátha valaki nem látta.) [link]

Van olyan nézet, hogy így elő tudom hozni őket, de alapból csak egy képet látok.

2016. dec. 6. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Az F-gombbal tudsz nézetet váltani, hogy egymás mellett lapfüleken legyen látható az összes megnyitott kép. Valamivel könnyebb úgy. Ha nem megy, a nézet vagy ablak menüben is ott kell lennie. Most lépcsőzetesen van szerintem.
2016. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezzel is próbáltam már. Az Ablak - Rendezés alatt 4 lehetőség van, de annyit csinál, hogy úgy rendezi a képeket, hogy mindegyiket lássam. Egymás mellé/alá helyezi őket.
2016. dec. 6. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!