Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok PDF-ből könyvet...

Hogyan tudok PDF-ből könyvet nyomtatni? (lejjebb kifejtem)

Figyelt kérdés
A/5-ös méretben gondokozom. Az alapja, hogy egy A/4-es lap (fektetve) ad ki 4 oldalt a könyvből. A problémám, hogy az oldalak sorrendjét hogyan tudom úgy állítani, hogy kinyomtatva, középen összetűzve egy könyv jöjjön ki. Egy 70 oldalas PDF esetében ezt kézzel megcsináltam (másolgatással), most viszont bő 500 oldalról van szó. Van erre program vagy bármilyen egyszerű mgoldás? Előre is köszönöm!

2016. dec. 7. 19:33
 1/2 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Itt egy segéd excel fájl (kilövésnek hivják a nyomdászatban ezt a folyamatot) : [link]


Beírod, hogy hány oldalt szeretnél kinyomtatni, kiírja az oldalak sorrendjét (A 4-gyel oszthatóságot nem vizsgálja, de értelemszerűen a beírt oldalszámnak oszthatónak kell lenni 4-gyel).


Két fajta oldallistát generál :


1. Kétoldalas nyomtatás esetére,


2. Illetve Egyoldalas nyomtatás esetére első, illetve második kör.


De, ha 500+ lapszámról van szó, szerintem az már a középen történő összefűzéssel nem fűzhető normálisan össze (túl sok a lap).


Innentől kezdve két megoldás van :


1. Eleve A5-ösben kétoldalasra vagy kétszer egy-egy oldalra nyomtatod (egyszerű, nem kell vele szenvedni, egy gond van vele, ha a nyomtató nem tudja az A5-ös méretet).


2. Könyv módon nyomtatod ki (ami valami olyat jelent, hogy) 32 oldalanként vagy 64 oldalanként szétszeded a fájlt és ezeket a kisebb részeket nyomtatod ki és aztán ezeket egymás alá pakolva, tudod az egész könyvet lefűzni (de ez már inkább csak egy borító ragasztása az összefűzött darabokra, ami egyben tartja és könyvet és könyv formát ad neki).


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amúgy A5-ben gondolkoztam, remélem valahogy össze tudom majd fűzni :)
2016. dec. 8. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!