Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alaplapot szeretnék cserélni...

Alaplapot szeretnék cserélni (Gigabyte-ról ASUS-ra). Ha a mostani Win7-es rendszeremet frissítem Win10-re akkor minden játék, szoftver és hardver úgy működne, ahogy eddig?

Figyelt kérdés

jelenlegi: Gigabyte H81M-S2PV

amire cserélni akarom: ASUS B150-Plus


Azt tudom, hogy a Win7 nem élne túl egy ilyen alaplapcserét, viszont állítólag a Win10 ezt már jól tudja kezelni, hiába vannak a gépen a Gigabyte driverei, nem azokat használná, hanem a bootoláskor automatikusan feltelepített ASUS drivereket. Tehát a kérdés az, hogy valóban nem sérülne semmi a számítógépben (szoftverek, hardverek)?



2016. dec. 11. 13:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Win7-en is csináltam ilyet, probléma nélkül ment tovább mnden.

De ettől függetlenül nem ajánlom, én végül újratelepítettem a windowst. Hátramaradhat elég sok minden a régi driverekből

2016. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

És ha ezt használom:

[link]

2016. dec. 11. 17:23
 3/25 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Ezzel a legfőbb baj az lenne, hogy a win 10 licenszed elveszne, ha frissítés után cserélsz alaplapot. Az alaplapot regisztrálja az MS. Viszont, ha belemész az eszközkezelőbe, majd megpróbálsz minden drivert eltávolítani, ami az alaplaphoz kapcsolódik, akkor talán nagyban növelhetnéd a siker esélyét win 7 alatt. És utána frissítesz.
2016. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az nem baj, hogy még az alaplapok chipsetje is különbözik?
2016. dec. 11. 18:17
 5/25 anonim ***** válasza:

Futtatásba írd be, hogy:

cmd


Oda pedig írd be ezeket az első sor után entert nyomva:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1

start devmgmt.msc


Meg fog nyílni az eszközkezelő, itt kattints fent a nézetre, majd rejtett eszközök megjelenítése és ki fog dobni minden drivert, ami olyan eszközhöz van telepítve, amely már nincs jelen a számítógépben.

Halványan fogja ezeket mutatni, kötörlheted az összeset.

Kivétel a hang, nem pnp, és hálózati kártyák rész, azokhoz ne nyúlj.

2016. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ezeket a drivereket még akkor kell kitörölnöm, amikor a régi alaplap van a gépben, nem?


Ez jött ki nekem, de mint láthatod egyik sem halvány:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. dec. 11. 19:31
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem. A csere után kell majd
2016. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Oké értem. De mi van akkor, ha be sem indul a Windows? Illetve mint ahogy a fő kérdésnél is írtam a hardvereknek szoftvereknek, torrentes játékoknak nem lesz semmi bajuk/nem károsodnak, ha egyáltalán beindul?
2016. dec. 11. 20:10
 9/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz probléma semmivel. Elég valószínűnek tartom, hogy el fog indulni és hiba mentesen fog működni, akkor is ha nem törlöd le a régi drivereket.
2016. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy nem kis értékű hardvereim vannak tehát tuti biztos nem lesz bajuk?

A másik pedig, hogy tegyük fel nem indul el a Windows sem. Akkor még visszarakhatom a HDD-t a régi alaplapba, és minden úgy fog működni, ahogy régen?

2016. dec. 11. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!