Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ábrafelirat és ábrajegyzék...

Ábrafelirat és ábrajegyzék készítés. Hogyan lehet úgy ábrajegyzéket készíteni hogy betűméretben az ábrafelirat és ábrajegyzék eltérő legyen, de minden egyes változtatásnál ne tűnjön el az addigi formátumok?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy word-be hogy lehet ábrajegyzéket csinálni. Én eddig úgy csináltam, hogy az adott ábra alatt a szöveg stílusát ábrajegyzéknek állítottam be. Az ábrajegyzék stílusnál beállítottam, hogy milyenre szeretném: betűtípust és méret, középen legyen, dőlt. Viszont a dokumentum végén ahol az ábrajegyzéket tenném be ott teljesen más stílussal teszi be. Ezt az ábrajegyzéket átformáltam olyan stílusra amilyenre a szövegközben is a feliratok, de ekkor meg a szövegközbeni feliratok módosultak. Azt szeretném, hogy az ábrafeliratok és jegyzék betűtípusa egyforma legyen viszont szövegközben középre igazítva kisebb és dőlt betűk legyenek, de a dokumentum végén a jegyzék nagyobb betűméret legyen és ne dőlt. Jelenleg úgy csináltam hogy stílusnál kivettem az automatikus frissítést és külön formázom a jegyzéket és szövegközbeni ábrafeliratokat, viszont ha frissítem a jegyzéket mert pl. oldalszám változott akkor az egész jegyzék stílusa megváltozik. Van rá olyan mód hogy ez ne változzon? Mert nagyon nehéz mindig vissza állítani. A táblázat jegyzéknél is ilyen probléma van.

Remélem érthetően írtam le :D



2016. dec. 11. 23:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!