Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alaplapot szeretnék cserélni....

Alaplapot szeretnék cserélni. Ha a most meglévő Win7 rendszeremmel teszek egy próbát, hogy hogy működik a lap csere után, akkor nem áll fenn az esélye, hogy a hardverek károsodjanak?

Figyelt kérdés

jelenlegi: Gigabyte H81M-S2PV

amire cserélni akarom: ASUS B150-Plus

Tehát még a chipsetjük sem azonos.


Elég nagy értékű hardvereim vannak tehát nem szeretném, hogy bárminemű károsodás érje őket.



2016. dec. 11. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, az kizárt, hogy ettől károsodjanak.
2016. dec. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a lapnak, viszont a Windowst újra kell telepítened utána.
2016. dec. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Károsodás semmiféleképpen nem lehet, de előbb-utóbb mindenképpen újra kell tenned, mert lesznek kisebb nagyobb gondjaid.
2016. dec. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen egyetértettem volna a többiekkel, de az utóbbi két alaplapcserémnél nem volt szükség újratelepítésre(és bő másfél évig használtam mindkét csere után ugyanazt a windowst, bármiféle gond nélkül). Baja természetesen nem lesz.
2016. dec. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont ellenkező tapasztalatom van. Haswell-ről cseréltem Skylake-re Win10 alatt. A frissítésekkel pedig történt valami gond. Gyakorlatilag nem volt olyan amit fel tudtam volna tenni. Ugye Win 10 alatt nem lehet kihagyni a frissítéseket, szóval ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy eleinte a gépem naponta random újraindult, frissítések telepítése,sikertelen, visszaállítása. (Erre találtam egy ideiglenes megoldást, 1? hónapra él lehet halasztani a frissítések lehetőségét és letiltani az automatikus újraindítást.)

De ez nem oldotta meg minden gondomat, minden 3. be/kikapcsolás 5+ percig tartott, folyamatosan eljátszotta a frissítések telepítése/sikertelen/visszaállítás folyamatot..

Igaz ezen kívűl nem vettem észre semmi gondot, de lehet másnál mást okozna.

2016. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:
100%

Az újratelepítés mellett az szól, hogy az eredetileg feltelepített Windowsban, a Registry-ben a régi alaplapra vonatkozó dolgok szerepelnek. Ha nincsenek különbségek, akkor akár működhet is, de ha vannak eltérések, akkor esélyes, hogy "elbolondul" benne.


Amúgy a hardvert károsodás valószínűleg nem éri, legfeljebb nem működik, vagy nem rendesen.

2016. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#6:

"Registry-ben a régi alaplapra vonatkozó dolgok szerepelnek. Ha nincsenek különbségek, akkor akár működhet is, de ha vannak eltérések, akkor esélyes, hogy "elbolondul" benne."

Ezt tudom, viszont azt mi befolyásolja, hogy vannak-e vagy nincsenek különbségek/eltérések?

És egyébként ezt a problémát lehet orvosolni a registry kipucolásával (pl. Ccleaner-rel), nem?

2016. dec. 12. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!