Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 téma beállítása XP...

Windows 8 téma beállítása XP alatt, mindig visszaáll Klasszikus stílusra. Miért?

Figyelt kérdés
Letelepítettem a Windows 8 témát az XP-mre, és teljesen jól működik, nem vírusos, szuper használni, szóval semmi gond vele. Viszont ahányszor újraindítom a gépet, a Tulajdonságok->Témáknál ugyan megmarad a Windows 8, de a Megjelenítésnél mindig visszaáll a klasszikus Windows stílusra, aminek legfőbb tünete, hogy a tálca nem úgy néz ki ahogy kéne. Ha megint alkalmazom a témát akkor ismét jó lesz, de ennek csak nem így kéne működnie. Hogyan tudom véglegesen elmenteni, hogy újraindítás után is megmaradjon a változtatás? Esetleg mit lehetne beszúrni/átírni a témafájlban?

2016. dec. 15. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg itt vannak regedit-ben az ehhez tartozó bejegyzések:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes


Az a dolgod, hogy megkeresed pontosan melyik része felelős ezért. Ha ez megvan, akkor bal oldalt a listában kattints jobb klikkel a bejegyzést tároló mappára, exportáld.


Csinálj egy .bat fájlt

Tedd az indítópultba

Írd bele a fájlba, hogy:

regedit /s "az exportált fájl elérési útja"

tehát pl:

regedit /s "c:\asd fgh jkl\exportalt.reg"


(Ha esetleg nem ott van tárolva a téma beállítása, akkor nincs más ötletem)

2016. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az egész azt csinálja majd, hogy lementi az éppen tárolt beállításokat egy fájlba, majd minden bekapcsolásnál beolvassa azokat
2016. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy el fogsz küldeni a fenébe, hogy dolgoztattalak, de nem tudom megcsinálni :D Meg van a mappa amit mondtál benne olyan adatokkal amiket még az életben nem láttam (nem nyúltam egyikhez se, nem is tudnám hogy melyikhez). Meg megvan a c:\WINDOWS\Resources\Themes mappa, amiben tudom hogy van a témafájl, de nem igazodok ki hogy az általad mondottnál melyik tartozna ehhez a témához, ha esetleg tudnék valamiről képet küldeni és úgy tudnál "távsegíteni" azt megköszönném! :)
2016. dec. 15. 15:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Közben egyedül itt találtam ehhez kapcsolható fájlokat:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\UX pack


[link]

2016. dec. 15. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Húha, hát ez így elég nehéz lesz.

És időközben rájöttem, hogy ez így nem fog működni.

Mivel az után lenne átírva a beállítás bekapcsolásnál, miután már beolvasta a windows. Linkeld be nekem ezt a témát, utánanézek neked googleben. Hátha másnak is volt ilyen problémája

2016. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, én is megpróbálkozom még egyszer ott is :) [link] ezt a témát töltöttem le CNet-ről, mert a hivatalos általam belinkelt oldalán már a win 10-es téma van helyette, nekem viszont a 8-as jobban kellett.
2016. dec. 15. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!