Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert ajánlotok ebbe a régi gépbe?

Figyelt kérdés

HP DC7800 SFF gép, 2006-os. Jelenleg Windows Vista Business van rajta.

Adatok:

Processzor típus: Core2 Duo

Memória mérete: 4GB

Memória típus: DDR2

Merevlemez mérete: 160GB

Chipset: Intel Q35

Hálózati kártya: Intel 82566DM

Videokártya: Intel GMA 3100

Hangkártya: ADI1884



2016. dec. 17. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Win7-et.
2016. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló koncepció van nekem is,annyi különbséggel hogy nekem van egy HD5450 LP és csak 2GB RAM.Szóval én a helyedben néznék egy olcsó LP VGA-t,G210 vagy HD5450 a lényeg hogy valami legyen mert az IGP az nagyon gyenge.

OS-nek Xubuntu 16.04.Ha megy a használata Debian XFCE.

Win 7 Pro SP1 mehet mellé Dual-Boot-ba,a Vista egy trágya(volt szerencsém használni és a 7 sokkal pörgősebb és gyorsabb).

2016. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a Vista nem valami jó (20 perc mire bekapcsol), csak eddig céges gép volt, akkor nem lehetett lecserélni a rendszert, csak most lettek új gépek, és kiselejtezés után olcsón megvettem.

Windows 7 Professional X64-es jó lenne?

2016. dec. 17. 14:47
 4/5 pinkpancser ***** válasza:
4GB-nál majdnem mindegy, hogy 32 vagy 64 bit (egy részét 32 bitnél nem használná ki, viszont kisebb a memóriaigénye). De ha fel akarod pörgetni, akkor rakj bele egy SSD-t a vinyó mellé. 60GB-s elég lehet a rendszernek, de akkor a ritkán használt progikat a vinyóra kell telepítened.
2016. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Win7 nyugodtan mehet rá. Otthonra viszont fölösleges a Pro, elég a Home Premium is.

Vagy tehetsz rá egy Linuxot.

2016. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!