Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 driver nem elerheto...

Windows 7 driver nem elerheto a laptophoz es letoroltem az elore telepitett win 10-et, barmilyen otlet?

Figyelt kérdés

Hali, bocsanat hogy ekezet nelkul, de nincs magyar billentyuzetem.


Kapott edesanyam egy gepet a noveremektol es mivel a windows 7-et mar tudja hasznalni megkert, hogy tegyem ezt fol a gepere.

Minden fel is ment siman csakhogy mikor letrehoztam a C meghajtot a gepnek letoroltem mindent ami elore fel volt telepitve a gepre.

Most windows 7-el is fut, de hianyzik az internet (ethernet es wlan driver). Megprobaltam keresni a neten de nem talatam hasznalhatot, a lenovonak a holnapjan ezzel a geppel pedig csak a win 10 a tamogatott.


Barmi esely hogy talalok wlan drivert win 7 (64 bithez), a gep egy lenovo ideapad 110?


Ha nem te mit javasolnal, hogy hasznalhato legyen a gep? Anyam 2 het mulva megy haza, addigra jo lenne valami hasznalhato gepet atadni neki, ha nem is win 7es, de ugye az eredetit letoroltem.


Elore is koszonom ha barkinek barmilyen hasznalhato otlete van.



2016. dec. 26. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Wlan és ethernet típusát leírod?
2016. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor keresd a chip gyártójának az oldalán. Pl. Realtek hálókártyához a Realtek honlapján stb. Fog létezni, hiszen nem arról van szó, hogy ne működne, pusztán a Microsoft fizetett a Lenovónak, hogy ahhoz az adott géphez ne tegyen elérhetővé ilyen drivert, így pár embert w10 használatára kényszerítve.
2016. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt a W7 64bites lan:

[link]

Ez meg a Wlan:

[link]

Ez meg az egész:

[link]

(legördíthető w7-re az OS lista)

2016. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le tudod tölteni a Windows 10-et, ha alapból az volt rajta akkor elvileg aktiválódni is fog.

(Ha nem találnál drivert rakd fel a 10-et)

2016. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Manuális driverkeresés hardverazonosító alapján : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Ha megadod a hardverazonosítót, én is megpróbálok hozzá drivert keresni.


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok otletet, meglatjuk hatha hasznalatban bevalik valami.


Konkretan errol a geprol van szó:

[link]


Es a specifiationnel leirja a reszleteket. Ehhez a reszehez en mar analfabeta vagyok, meg anno a suliba a telepitest meg a driver keresest megtanitottak, de ez mar meghaladja az en 'szakertelmem'!

Koszonom!

2016. dec. 26. 19:30
 7/7 Komplikato ***** válasza:

"Es a specifiationnel leirja a reszleteket."


Hát nem. Nem írja, az, hogy milyen proci van benne nem infó, a HDD-ről megtudni, hogy 1TB. Így már legfeljebb 3000 féle típus lehet. :D

Chipsetről, vezérlőkről semmi.


Javaslat, szedd le az AIDA64 programot. Indítsad el. Írd fel a PONTOS típusát az Ethernet és a Wlan vezérlőknek. (Gyártó, típusszám) És ezek alapján keress hozzá drivert. Kis szerencsével a noti gyártóval ellentétben a chipset gyártónak lehet drivere rá. De nem biztos.

2016. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!