Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez az oldal tényleg eredeti...

MuSky kérdése:

Ez az oldal tényleg eredeti windows-t árul?

Figyelt kérdés
[link]

2016. dec. 27. 20:45
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Azt írják, hogy laptop mellé adott rendszert árulnak külön.

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez jogilag teljesen oké, de valószínűleg eredetiként működik.

Max fizess PayPallal, és akkor ha nem működik, visszakapod a pénzed.

2016. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel a neten, találsz néhány negatív dolgot róluk, konkrétan az MS részéről is. Én egyszer fel akartam hívni őket, de hamar letettem rőla (nincs magyar telefonszámuk). Inkább innen rendelj: [link]
2016. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2016. dec. 27. 21:18
 4/5 Komplikato ***** válasza:

Két féle olcsó termék kulcsot lehet venni, már valódit:

1. Használt kulcs, lásd az EU ide vágó bírósági ítélete. Ha valaki vesz komplett gépet vagy notebookot, és nem kell neki az OS, joga van tovább értékesíteni a kulcsot. Most, hogy sok félre tájékoztatott paranoid ember van, pl. rengeteg W10 kulcs van forgalomban.

2. OEM kulcsok kész gépekhez, ez kb. ugyan az mint fent, viszont ezt nem hiszem, hogy annyira legális, még ha a kulcs eredeti is. Míg boltban annyi a Windows amennyi, addig a boltos a komplett géphez mennyiségtől függően egy pl. W10 Home-ot 5-8.000, egy Pro-t 12.000 áron tud beszerezni így lehet picivel többért kapni ilyen kulcsot is.


Na most OEM verzióhoz nem feltétlen jár telepítő lemez, de szvsz 32+64 bit kulcs egyben csak a dobozos rendszerhez jár, amihez meg nyilván van telepítő is. Így a gyanúm az, hogy fenti oldalakon más oldalakon vásárolható (kb. tized ennyiért) árusított nem igazán legális, de szintén eredeti kulcsokat árulják pofátlan árakon.

2016. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazából azóta rájöttem, hogy a laptop forgalmazó ad windows 10-et is hozzá de köszönöm a segítséget hasznos tudni ezeket.
2016. dec. 28. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!