Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik nekem...

Fanta János kérdése:

Miért nem működik nekem Blenderben az - Background Image - Add image és kép kiválasztása, majd csatolása funkció? Mekkora képméret, vagy formátum kell, hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 10:30
1 2
 1/12 tabaki ***** válasza:

Nem tudom. Minden méretben és minden népszerű formátumban használható.

Ugye, természetese orthografikus főnézetekben próbálkozol?

2017. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát most pironkodom, de mivel csak mostanság kezdtem tanulni a programot, autodidakta módon, így nem tudom mi az a orthografikus nézet :-(
2017. jan. 3. 06:06
 3/12 tabaki ***** válasza:

Pongyolán: Olyan. amelyik nem perspektívában, hanem a párhuzamosság megtartásával ábrázolja a tárgyat. Ez a főnézetekben aránytartó is, ezért a szerkesztéskor igazodni tudsz a rajzhoz. Most utánanézve kiderült, hogy magyarul th nélkül, ortografikusnak írjuk, bocs.


Elölnézetből (tehát az egyik főnézetből) nézem a kompozíciót, de nem jelenik meg a háttérkép, mert perspektívát használok -- nem is nagyon lenne értelme, mivel semmit sem tudnék hitelesen hozzáigazítani:

[link]


Ugyanez ortografikus vetítéssel, itt már megjelenik a háttérkép -- így pontosan hozzá tudnád szerkeszteni a modellt (ha történetesen tyúkot akarnál modellezni...):

[link]


A kétféle megjelenítés lehetősége a renderelt képre nincs hatással, csak a szerkesztést segíti. A számbillentyűzet „5” gombjával váltogathatod őket.

2017. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
tabaki jól mondja. És én még kiegészíteném azzal, hogy gif formátumot nem fogad el a Blender.
2017. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Sajnos ennek ellenére se jelenik meg a kép :-(

Pedig próbálkoztam több képpel is, kisebb / nagyobb jpeg képekkel, de semmi :-(

5-ös gombbal váltottam is, de akkor se, alap kockát kitöröltem / meghagytam, akkor se....

2017. jan. 5. 07:50
 6/12 tabaki ***** válasza:
Csomagolj egybe egy ilyen kompozíciót, és tedd föl a Google Drive-ra vagy valahová, hogy meg lehessen vizsgálni. Látatlanban nemigen fogjuk megtippelni, hogy mi lehet a gond.
2017. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:

Biztatásul letöltöttem egy szakrajzot valami izéről, és beállítottam egy szcénát, ezen elvileg látnod kéne a rajzot:

[link]

2017. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Ezt a problémát szerencsére sikerült kiküszöbölni és az ortografikus nézetet beállítani!

Másik kérdésem az lenne - így a program tanulása alatt :D - hogy a modellezésnél használt, különböző ( pl. autó, ház, állat, ember, stb.) több irányú koncepció rajzokat hogy, honnan lehet letölteni?

Például, ha egy Velociraptort vagy egy hajót - stb. - akar lemodellezni az ember?

Mivel sajnos netről összeszedett anyagok alapján tanulom a program használatát (nem találtam elérhető oktatóanyagot ) így kénytelen vagyok ilyen lükének tünő kérdéseket feltenni :-)

2017. jan. 22. 14:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Előző kérdésemhez kapcsolódva, például, egy ilyen oktató feladatot akarok végigcsinálni ( ez a kép nem elérhető, de nem is ez a lényeg ) ehhez hasonlóan elkészített rajzot hogy kell keresni, hol, egy adott témára???

[link]

2017. jan. 22. 14:48
 10/12 tabaki ***** válasza:
Legközelebb este leszek használható gép közelében, addig válaszoljon más...
2017. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!