Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik nekem...

Fanta János kérdése:

Miért nem működik nekem Blenderben az - Background Image - Add image és kép kiválasztása, majd csatolása funkció? Mekkora képméret, vagy formátum kell, hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 10:30
1 2
 11/12 tabaki ***** válasza:

„Mivel sajnos netről összeszedett anyagok alapján tanulom a program használatát...”

Ez azért nem akkora tragédia, mivel manapság éppen az internet a naprakész információk legfőbb forrása. Blenderrel kapcsolatos ismeretekből meg egyenesen elképesztő mennyiségű van fönt.


„...(nem találtam elérhető oktatóanyagot)”

A fentiek értelmében talán nem jó választás volt, hogy máshol kerested. Őszintén szólva, nem is tudom, hogy magyar nyelven jelent-e meg a Blenderről papíralapú ismertető. Egyébként ettől függetlenül én például szívesebben olvasok, mintsem, hogy videókat nézzek -- kényelmesebb, ha az ember maga választja meg a tempót. Ha tőled sem idegen ez az ódivatú megítélés, legalább az alapok elsajátításában haszonnal forgathatod az innét letölthető két PDF-fájlt:

[link]


„...több irányú koncepció rajzokat hogy, honnan lehet letölteni?”

Ez szerencse kérdése. Ilyen ábrákat akkor találsz, ha valaki fölrakja őket. Ez nem magától értetődő, ha már ő szenvedett vele, mint ahogyan az sem, hogy a mégiscsak publikált rajzot ingyenesen tegye hozzáférhetővé. Mindenesetre keress rá:

[link]

Esetleg célzottabban:

[link]

[link] +ships

...aztán vagy találsz valamit, vagy sem. Arra is jó esélyed van, hogy keresgélés közben kész modelleket is találj, ha nem pont Blenderben, akkor importálható formátumokban, mint a 3DS, OBJ, LWO, WRL, STL. Bizonyos formátumok nem jók, ezért nem nagyon érdemes például MAX vagy C4D modelleket begyűjtened, hacsaknem a majdani profi-pályafutásodra gondolván, amikor majd jól jöhetnek még a 3D Studio Max vagy a Cinema4D (stb.) programokban.

Természetesen kifejezetten Blender-modelleket is kereshetsz:

[link]


Tanulás céljára nem kell közvetlenül használnod a más által elkészített modellt. Megteheted, hogy ortografikus kamerával több nézetből lerendereled, és ezeket a képeket használod tervrajzként. Ez -- különösen emberi figuráknál -- azért is üdvös lehet, mert a grafikusok hajlanak arra, hogy a modellt a saját szájuk íze szerint stilizálják, karikírozzák. Saját építésű figura esetén könnyebben elszakadsz az eredetitől, mintha azt próbálod toldozni-foldozni.

2017. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tabaki ***** válasza:

Ja, még egy apróság. Ezt meg nem értem:

„( ez a kép nem elérhető, de nem is ez a lényeg )”

Hogyhogy nem elérhető? Jobb gomb, Kép mentése más néven...

2017. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!