Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem települ a Windows...

Soneek kérdése:

Miért nem települ a Windows uefi módban? (hp probook 6555b)?

Figyelt kérdés

Szerettem volna a laptopomra uefi-s Windows 8.1-et telepíteni. Az ötlet onnan jött hoogy ismerősömnek kellett egy ilyen telepítőt csinálnom usb-re mert linuxot és windowst is használ, így meg tudja oldani. Sikerült is, neki fel is telepítettem a Windowst, ő pedig a Linuxot. Azt vettem észre hogy uefi-módban sokkal gyorsabb a Windows. Így nekiálltam az enyémnek is. El is indul minden szépen, partíciókat is szépen beállítottam, majd telepítés. Itt a gondom. A Windows fájlok másolása résznél mindjárt megáll, és 0% több órán keresztül akár. A gép nem fagy le, az egér mozog, de mégsem megy tovább, sem az animált pontok nem jelennek meg a 0% után. Ami érdekes, hogy a pendrive sem villog és a laptop hdd led néha egyszer egyszer felvillan.

Hp probook 6555b

Amd n930 4*2.00Ghz

2*4 GB 1333

128 GB ssd + 1tb hdd


Mi lehet az oka?


2017. jan. 3. 13:52
 1/6 Gábor_79 ***** válasza:

Szerintem a BIOS beállítások. Vagy azt már megtetted?

Most ránéztem a típusra és egy 2010-es kiadásút találtam. Eredetileg tán nem volt rajta UEFI támogatás, de egy BIOS frissítéssel lehetővé tették. Nézz rá arra a verziószámra ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp52501-53000/sp52509.html

2017. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. F.60 Rev.A 30 nov. 2015- ös uefi(bios) van rajta. beállítások minden megvan, csak a telepítő nem megy tovább :( tudom a google a barátom, és használom is, de erről konkrétan még külföldi oldalon sem találtam írást. Legacy-ban semmi baj, szépen megy rajta a win 10, csak ha már tudja a jelent, elhagynám a múltat...

tudom, öreg masina, de megpróbálom kihozni belőle a legtöbbet ) még abban bízok, hogy mégtöbb kutatás után oroszok doksijai között találhatok valamit.

azért jöhetnek még ötletek :)

2017. jan. 3. 16:55
 3/6 Gábor_79 ***** válasza:

GPT-re formázott merevlemez kell, az biztos. Secure boot, enabled; CSM disabled; ezeket állítottad?

Egyébként azt, hogy gyorsabb lenne, nem nagyon hallottam. Inkább csak több nyűg van vele, mint láthatod.

2017. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amit még nem mondtam, hogy nem vagyok láma a témához, csak ennél a laposnál. Ütköztem problémába. Most feltettem egy acer a15 (amd a6-ra ) minden működik... Ha van mód a hp- ná, megtalálom 😊
2017. jan. 3. 19:12
 5/6 Gábor_79 ***** válasza:
Nem is azért, csak mint ötlet. Saját tapasztalatom olyannal nincs.
2017. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy próbálsz segíteni. egyenlőre semmi változás. amúgy a microsoft oldaláról töltött telepítővel próbálkozom... megpróbáljam szerinted kalóz változattal is?
2017. jan. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!