Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom kideríteni, hogy...

Hogy tudom kideríteni, hogy van-e figyelő a gépemen?

Figyelt kérdés
A főnököm állítólag telepített a számítógépekre kémprogramot, vagyis amolyan figyelőt, amivel le tudja követni a tevékenységünket, és azt is, hogy kinek mit írogatunk. Létezik ilyen program? Valami olyasmit hallottam, hogy van olyan program, ami X percenként lefotózza a monitort. Hogy tudnám keríteni, hogy az én gépemen van-e ilyesmi telepítve?
2017. jan. 3. 18:43
 1/3 anonim válasza:
Igen van,keyloggernek hívják.Minden karakter amit leütsz rögzít majd elküld egy email címre.Általában nehéz észrevenni,a feladatkezelőben kell találnod egy gyanús programot.De van egy biztosabb opció is,megnyomor a win+r utánna beírod hogy msconfig és enter,utánna rámész hogy autómatikus indítás,és minden olyan programot letiltasz ami nem kell.Ez elvileg segít majd mivel nem fog elindulni ujraíndítás után a progi.
2017. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És ha a főnököd csak a te gépedről nem kap infót, akkor majd lehet magyarázkodni :D

Ötlet: nem lehet megoldani, hogy a nem munkához köthető, privát dolgokat a telefonon intézd? Mármint ugyanúgy céges nettrel, hogy ne kerüljön pénzbe (pl usb-n keresztül).

2017. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, a spyware terminator meg is találta, rögtön le is töröltem.

Magyarázkodjon a főnök! :D

2017. jan. 19. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!