Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Facebook vírus?

Kingdefender kérdése:

Facebook vírus?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől kaptam olyan üzenetet amiben le van írva szép hosszan, jól kifejtve hogy ha azt a levelet nem küldöm tovább inatkív felhasználó leszek és korlátozva lesz a hozzáférésem. Igazából beszélgettem vele és azt mondta több ismerőse küldte neki és gondolta nekem elküldi. A végén a fb megalkotójának neve szerepel. Most ez egy vírus volt és be is kaptam? antivírusom nem jelzett és gép se csinál semmi fura dolgot.
2017. jan. 3. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt emberi vírusnak hívják.


Idézek: "Nos, az email nem program, és így nem terjed magától. Ahhoz hogy terjedjen, kell találni valamit, ami az ilyen szemetet sokszorosítja. Nyilván a leveleket csak az emberek olvassák, tehát az egyetlen lehetőség az embereket felhasználni ezen szemét sokszorosítására.


Azonban egy értelmes embert (Homo sapiens) nyilván nem lehet arra rávenni, hogy egy tökéletesen értéktelen, információt nem tartalmazó levelet több tíz-száz-ezer példányban sokszorosítson... Ezért ezek a levelek a hülyéket (Homo Debilis) használják sokszorosító közegként.


A hülyék egyszerű emberszabású lények. Fő jellemzőjük, hogy nem gondolkodnak. Ha kapnak egy levelet, amiben megtalálható az a szöveg, hogy "ha továbbküldöd 13 ismerősődnek 3 napon belül akkor téged nagy szerencse fog érni", akkor - dacára annak, amit elvárnánk, hogy elkezdjen azon gondolkodni, hogy a levelet vajon ki írta, milyen célból, és mennyire hiteles az ami le van írva - nyilván boldog, bárgyú mosollyal fogja a megadott számban továbbküldeni fűnek-fának, és réveteg pillantásokkal fogja lesni a beígért örömet.


Ezt az önkéntelen sokszorosítási rohamot ki lehet váltani bármilyen levéllel, mely nem igényel semmiféle további idegi tevékenységet a vegetatív és emocionális idegi részeken kívül. Nagyon hatásos az érzelmi központok ingerlése "szegény szerencsétlen rákos gyermekekkel, akik 1 dollárt kapnak minden elküldött levélért", vagy az "ummabumma törzs éhező tányértáncoltatóival, akik egy szem rizst kapnak minden XY helyre küldött levélért". Az ilyenekre általában a Homo Debilis csupán életfontosságú idegi pályákat leterhelve kapja elő címjegyzékét és küldi tovább a tréfás feladó szemetét.


Nagyon népszerű (bár csak az igazán retardált hülyéken működik) az email vírusokra való figyelmeztetés. "Ha elolvasod a ``REKETTYEBOKOR'' fejlécű leveledet, akkor a géped felrobban és a kishúgod elveszíti szüzességét!!!" olvashatjuk a jószándékú figyelmeztetést, és persze az elmaradhatatlan "ezt a jószándékú figyelmeztetést küldd el minden ismerősödnek, de legalabb 50 embernek!!" kérést, mely oly bagatellnek tűnik e fontos figyelmeztetés súlyához képest.


Kissé nehezebb módszer a szakterületek idegi központjainak (melyek természetesen nem a tudást, csak az alkalmazási képességet tárolják) ingerlése. Népszerű módszer a számítástechnikai témák birizgálása, különösen a hamis vírusriasztások ("a döglött béka nevű screensaver egy toccsanó takony v2.11 nevű vírust tartalmaz").


Természetesen számtalan módszer van a hülyék sokszorosítási képességeinek felébresztésére, a lényeg, hogy a levél elolvasása után még három agysejt együttes használatával se legyen eldönthető, hogy a levél egyetlen célja, hogy a hülyék azt sokszorosítsák. "


- [link]

2017. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, tehát a lényeg a gépem nem kapott be akkor semmit. Azt tudtam, hogy a tartalma baromság csak attól tartottam, hogy a gépre ártalmas lesz.
2017. jan. 3. 19:40
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Oviban "add tovább, mert hülye maradsz" néven játszottuk ezt a játékot.
2017. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Interneten alap dolog: amibe az van írva, hogy "küldd tovább, mert..." azt kapásból törölni kell, figyelmen kívül kell hagyni és esetleg törölni az ismerősök közül azt, aki küldte.
2017. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó-jó már teljesen megnyugodtam :D első válaszolónak kifejezetten köszönöm a választ. Ment mindegyőtöknek a zöld kéz.
2017. jan. 3. 19:58
 6/8 tabaki ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak az volt a cél, hogy újabb rakás adatszeméttel árasszák el a netet, ehhez nem kell vírus. Elég néhány, az ismerősödhöz hasonló töpörödött agyú emberi médium, aki elhiszi, hogy bármelyik jelentős személyiség vagy szervezet a dologba véletlenül belecsöppent dilettánsok láncolatán keresztül üzenget, ha problémája van. Az ismerősöd finoman szólva is naiv ember.
2017. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Ja, megint túl ráérősen válaszoltam, bocs.
2017. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez kb ugyanaz mint a "küldd tovább vagy 2 napon belül meghalsz" vagy "küld el 20 embernek 10 percen belül vagy meghal az egyik családtagod". Sőt nekem már küldtek olyat is, hogy XY vagyok X embert megöltem és ha nem küldöd tovább te leszel a következő.

Meg amit inkább ilyen vírusnak lehetne nevezni az az, hogy láttam egy értesítést, hogy 1 ismerősöm megemlített egy hozzászólásban és ha rányomok valami oldalt ad be ahol letölt 1 chrome bővítményt magától és lehet vele színezni a facebookot. Eddig nem is baj, de ezek utána ezt a "Megjelölt kommentben" az én nevemmel is látták az ismerőseim.

2017. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!