Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet lemérni egy processzor egyszálas teljesítményét (játékokon kívül)?

Figyelt kérdés
Össze szeretném hasonlítani több processzoral sajátomat ezért kérdezem. Köszönöm.
2017. jan. 8. 20:40
 1/6 Hominida ***** válasza:
Vannak nagyon egyszerű és célzott tesztprogramok, kifejezetten a processzorra valókat tartalmaz az Aida64 is. Ha a komplex rendszer teljesítménye is érdekel, akkor Performance Test. Persze minden gépen ugyanaz a verzió.
2017. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Engem az egyszálas teljesítmény érdekel, azt szeretném összevetni több CPU-val, az AIDA64 akkor képes erre, ha igen melyik menüpont ez?


Köszönöm.

2017. jan. 8. 20:56
 3/6 Hominida ***** válasza:
A szálat úgy érted, hogy egyetlen magot használjon? Ahhoz valami régi program kellene. Holnap előkeresek egyet.
2017. jan. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok, ahol egy AMD processzort össze lehet mérni egy Intellel milyen gyors és mennyi különbség van, tudom vannak tesztek is erről, de én magam szeretném kipróbálni ezt. Az egyszálas teljesítmény érdekel igen.
2017. jan. 9. 03:05
 5/6 Hominida ***** válasza:

Igen, a cpubenchmark.net-en van rengeteg eredmény, aminek én hitelt adok, de ettől persze még én is megmérem.


[link]


Most ez az egyetlen, amit erre a célra találtam. Rengeteg művelettípusra mér sebességet. Egy hibája van: végül fel akarja tölteni a saját oldalukra, és csak onnan nézheted meg az eredmény összesítését. Viszont a mérési műveleteket monitorozó ablakban ott maradnak a részsebességek, és az egész a Vágólapra másolható.


Persze a mérés akkor hiteles, ha a gépet minimális állapotban használod, hálózatról lehúzva, pajzs, tűzfa, HIPS kikapcsolva, minden egyéb alkalmazás lelőve. Esetleg csökkentett módban, majd kipróbálom.


Látni fogod, hogy az értékek nem arányosan lesznek kisebbek vagy nagyobbak, hiszen a modellek nem egyformák az ilyenekben.


Szerintem a Hiren's Boot CD-n és a Windows 7 Live Starter CD-n is lehetnek sebességtesztek, azt most hirtelenjében nem tudom megnézni.

2017. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hominida ***** válasza:
Megnéztem, nincs rajtuk ilyen tesztprogram, pedig úgy emlékeztem. DOS-os programom van még, de az már egy csomó gépen be sem bootolható. Akkor egyelőre marad az az egy.
2017. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!