Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beállítani, hogy...

Hogyan tudom beállítani, hogy a laptop akksija meddig töltődjön, amikor hálózaton van?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben nyugodtan a laptopban hagyhatod az akkumulátort a töltés befejezése után is. Nem létezik olyan, hogy túltöltés okozta károsodás.

Ha elérte az akku a 100%-os töltöttséget, akkor áramkört várt, és a töltő onnantól kezdve a laptop működésének megfelelő áramot biztosítja kizárólag. Laptop típustól függően 90-95%-os töltöttségre esve kezdi csak el újra tölteni az akkumulátort.

Az indokolatlanul gyakori akkumulátor feltöltés károsíthatja a cellákat és az áramköröket is. Egy átlagos akku élettartama 300 teljes töltési ciklus.

A Windowsban megjelenő akkumulátor töltöttség jelzőjét optimalizálhatod, ha lemeríted 5%-ra az akkut, majd kiveszed a laptopból 2-3 órára. Ezzel kalibrálod az akkuba épített feszültségmérőt, aminek köszönhetően a Windows pontosabb adatokkal fog szolgálni a hátralévő időről és töltöttségi százalékról.Az Energiagazdálkodás > Séma beállításainak módosítása > Speciális energiaellátási beállítások módosítása alatt keresd meg az Akkumulátor pontot és állítsd be „Művelet kritikus töltöttség esetén” csatlakoztatott töltővel ne tegyen semmit a Windows, ezen kritikus szintet pedig 5%-ra állítsd.Mikor teljesen lemerült és kikapcsolt a laptop, csatlakoztasd újra a töltőt, és töltsd fel újra 100%-os állapotra.

Ha huzamosabb ideig nem fogod használni a laptopod, akkor távolítsd el belőle az akkumulátort és helyezd mindkettőt száraz, hűvös helyre. Az akkumulátort 40%-os töltöttségre merítve tedd el, így őrzi meg legjobban élettartamát.

2017. jan. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.: Köszi!

Júniusban raktam be a hűtőbe az akksit, 40%-on raktam el, amikor beraktam tegnap 23% volt.

Áramszünet miatt raktam vissza, és azt szeretném, ha csak benne lenne (és ne töltse a gép), hogy amikor áramszünet van, ne bssza le az egész gépet.

Ettől függetlenül mondtál újat is, köszi!

2017. jan. 12. 07:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Tök fölösleges hűtőbe tenni az akkut, elég ha száraz és hőtől védett helyen van. Azon kívül jobb teljesen feltöltve eltenni.

Egyébként a mai akkuk elég jól bírják, benne is hagyhatod a gépben. Egy dolgot nem szabad: csutkára meríteni, mert attól hamar megdöglik.

2017. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, szóval leírná valaki, hogyan tudom beállítani, hogy a laptop ne töltse az akkumulátort?

Köszönöm előre is!

2017. jan. 12. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha benne van a gépben, töltődni fog.
2017. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!