Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint XFCE vagy Xubuntu?

Linux Mint XFCE vagy Xubuntu?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok, és miért?

#Ubuntu #Xubuntut #linux mint xfce
2017. jan. 12. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanaz. Annyi a különbség, hogy a Mint-ben benne van minden szükséges program, míg a Xubuntunál installálás után még le kell tölteni ezeket külön (flash,wine stb).
2017. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de elsősorban tapasztalatokra lennék kiváncsi.
2017. jan. 12. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Használtam mind a kettőt. A Xubuntuval azért hagytam fel, mert frissítésnél volt olyan, hogy összeomlott (általában a linux frissítés egy rizikós dolog). A Linux Mint-nél be lehet állítani, hogy milyen minősítésű frissítéseket rakjon fel. Ha csak a legfontosabbat jelöltem be, akkor nem volt vele gond.
2017. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ok #2, ezt érdemes megfontolni!


Most egy Debian stable, és egy Lubuntu fut otthon. A Debianos gép újra lesz telepítve másik rendszerrel.

2017. jan. 12. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:

A Debian Stable a létező egyik legjobb disztró ami én legalábbis eddig használtam.

Mind a 2-vel volt tapasztalatom amit írtál de nekem a Xubuntu jött be jobban,a Mint XFCE meg elég furcsa dolgokat csinált nálam persze ez köszönhető hogy az új kernelek már nem támogatják megfelelően a régebbi eszközöket.

Szóval azt mondom maradjon a Debian.

Lehet hogy egy Xubuntu kényelmesebb de kiszámíthatatlanabb,instabilabb és több a felesleges dolog rajta persze kinek mi...

2017. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért néha jó lenne, ha lenne újabb csomag pl. XFCE-ből, amiben működik a weather plugin és nem bugos az egérkurzor megjelenítés, vagy libmtp-ből ami kezeli a Lumia 735-öt, vagy a bugos cinnamonból, vagy inkscape-ből, stb. A backportsban sincs benne sok jó cucc.

Tudom, van testing meg unstable is, de akkor miért ne próbáljak ki másik disztrót?

2017. jan. 12. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha másik kell akkor OpenSUSE,Arch,Slackware stb.
2017. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az RPM-es disztrókkal sose volt szerencsém...

Valamikor a 2000-es évek elején, amikor az openSUSE is még csak S.u.S.E. volt, feltelepítettem egy aktuális verziót, KDE-vel. A KDE 10 percenként összeomlott, de én nem hagytam magam, elindítottam valami torrentet, és elmentem a családdal nagybevásárolni. Kb. 2 óra, mikor visszaértem, a KDE desktop megváltozott, az összes ikonnév .desktop kiterjesztésű, kattinthatatlan ikonná vált. Akkor egy darabig nem néztem Linux felé.

Aztán nem is olyan rég, mikor kijött a Fedora 25, tettem vele egy live usb-s próbát. Hát, nem keltett bennem túl jó benyomást. A software center bugzott, mint az istennyila, a pendrive-on lévő appok közül több is volt, ami nem akart menni, ... aztán persze lehet, hogy a telepített verzió tökéletes, csak live-ban gyengélkedik.

A Slackware-től kicsit tartok, sajnos nincs időm naphosszat wikit olvasgatni. Az Archnak viszont utánanézek, nem sokat tudok róla, és egy kicsit tartok is attól, hogy a "mindig friss programok" koncepciója egyenlő a "mindig bugos és instabil programok" koncepciójával.

2017. jan. 12. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!