Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki hogyan zajmentesíti a...

Ki hogyan zajmentesíti a képeket Adobe Camera Rawban?

Figyelt kérdés

Nos, nyilván a technika az, hogy húzogatjuk a csúszkákat, amik zajmentesítésre valók, de én nem erre vagyok kíváncsi. Egészen pontosan arra, hogy ti mi alapján állapítjátok meg, hogy hol ideális a csúszka állása? Amit interneten találok, vagy azt mutatja meg, hogy itt vannak ezek a csúszkák, ha esetleg élesben is bemutatja, én úgy érzem, látszólag ész nélkül huzigálja, 60-ra, még ISO800-nál is... Ilyen alapon ISO100-al is tehetné ezt...

Azt figyeltem meg, hogyha nagyon sokat teszek rá, fátyolos lesz a kép, hiába marad meg az élessége viszonylag jól.

Ha keveset teszek, zajos marad. Ti hogy találjátok meg a tökéletes egyensúlyt a két szélsőség közt? Nekem ezt valahogy a fényképezőm mindig jobban csinálta, de szeretek Raw-ban fotózni, viszont ez borzasztóan meg tudja keseríteni az abban való munkát. Ki hogyan zajmentesíti a képeket Camera Rawban? Mi a támpontotok, mit néztek? Kérlek titeket, lehetőleg minél pontosabban fogalmazzatok, ha érzés alapján csináljátok, akkor is próbáljátok leírni azt az érzést, amikor már úgy gondoljátok, hogy jó. Az nekem sem segít, ha például olyan a válasz, hogy "amikor már úgy érzem, hogy kellően zajmentes, és nem fátyolos". Egyébként bármilyen ezzel kapcsolatos választ köszönök előre is, minél többet! :)



2017. jan. 17. 15:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!