Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Folyamatábra szöveges elemeit...

Folyamatábra szöveges elemeit hogyan írhatom felül?

Figyelt kérdés
Le szeretnék fordítani egy folyamatábrát, és a benne lévő szöveget felülírnám a többi grafikus elem változatlanul hagyásával.SZövegdobozzal próbálkoztam, de gagyi lett. Tudtok jobbat? Windows 7-sem van.
2017. jan. 20. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószűleg valamilyen grafikus szoftver lesz a barátod, de azért jó volna tudni pl., hogy ez milyen fájl (.jpg), a szöveg fehér háttéren van?
2017. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy .pdf fájlból másoltam ki és illesztettem be saját szövegembe. Fehér a háttér.
2017. jan. 20. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Fehér háttéren még word-ben sem nehéz megcsinálni ezt, úgyhogy jó volna azt is tisztába tenni, hogy mit jelent nálad a gagyi és mit szeretnél elérni? :)
2017. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy érted, maradjak a szövegdoboznál? Nem tudok másik Word-ös megoldást, ezért is kérdeztem. Gagyi, mert látszik, hogy a méretezés nem pontos, a szövegdoboz kilóg az ábrából, idegen test.
2017. jan. 20. 15:20
 5/7 A kérdező kommentje:
A szövegdobozos megoldás azért gagyi, - közben rájöttem,- mert keretbe foglalja a szöveget, az eredeti ábrán nincs keretes szöveg.Ebből látszik, hogy fusi megoldás.
2017. jan. 20. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet formázni azt is úgy, hogy ne látszódjon.

Szövegelrendezés: gondolom középre kellene kerülnie a szövegnek. A dobozt húzd szét a margókig, majd benne szöveget igazítsd középre.


Körvonal: amikor belekattintasz, akkor a fenti fülek végén megjelenik a szövegdoboz eszköz. Ebben a menüben át tudod állítani a kitöltést és a körvonalat. Minkettő fehérre és már bele is olvadt a környezetébe.


Így már nem szabad látszódnia, hogy belenyúltál. Utána már csak rajtad áll, hogy milyenre formázod a szöveget.

2017. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam vissza és egy másik feladvány járt a fejemben az előző válasznál. :)


De, végülis itt is ugyanazt kell csinálni. Az eredetinél egy picit kisebbre veszed a dobozt és leveszed róla a körvonalat.

Word-ben ennél egyszerűbb megoldás nemigen jut eszembe.


Másik megoldás, hogy előveszel egy grafikus szoftvert (gimp, illustrator, coreldraw, stb) és abban szerkeszted át.


C alternatíva, hogy újra csinálod az egészet. :) Mivel, ha jól értem, akkor az összekötő vonalak kivételével így is újra csinálod teljesen, az már nem sok meló behúzgálni és nem is fog látszódni, hogy belenyúltál. :)

2017. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!