Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 licensz az ebay-ről?

Névtelenül nevű kérdése:

Windows 10 licensz az ebay-ről?

Figyelt kérdés

Az ebay-en 2000 forint egy win10 pro licensz. Vettem egyet és felraktam a win10-et vele.

A windows aktiválva van, ezt írja.

Lehet ennek a gyanúsan olcsó kódnak hátulütője?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 24. 07:24
1 2
 1/15 DjImipapa ***** válasza:
47%
Nyilván lehetséges, de addig amíg ezt kiírja, nem. Az idő eldönti....mondjuk ilyen erővel aktivátorral ingyé is megoldhattad volna.....
2017. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 P.O.C. ***** válasza:

#1: Az illegális aktivátornál egy fokkal jobb azért. Ugyanis ebbe nincs biztonsági kockázat.

Egyáltalán nem biztos, hogy az aktivátorokat készítő hackerek puszta szívjóságból csinálták meg az aktivárort. Ki tudja mit futtatnak még a háttérbe, milyen backdoor -t hagynak maguk után.


A másik, hogy így valamennyire tisztább lehet a lelkiismeret is. És egy rendőrségi ellenzésnél (aminek a bekövetkezésére magánszemélynek kb 0,00001 % esélye van) tudja mutatni az e-mail -t, és PayPal tranzakciót, hogy na igen b+ kuss legyen, mert megvettem. Arról pedig már nem Ő tehet ha "megvezették".

2017. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia.


Én kíváncsi lennék mit ír a Win a licencállapotra. Megnézed?

cmd ->


slmgr /dlv

és

slmgr /xpr


köszi.

2017. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 P.O.C. ***** válasza:

Igen, erre én is kíváncsi vagyok. Mert nem mindegy, hogy valami nagy vállalti mennyiségi licencet árul a srác, amit ha letiltanak, akkor fél éven belül annyi az egésznek.


Vagy pedig tartósan aktivált Windows OEM licencről van szó.

2017. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Név: Windows(R), Prof...

Leírás: Windows(R) Operating Sys, RETAIL channel

.

.

.

Termékkuklcs értékesítési csatorna: Retail

.

.

.

Részleges termékkulcs: XXXXX (cak én x-eltem ki, amúgy itt van)

Licenc állapota: Licenszelt

Windows aktiválási adatok alaphelyzetbe állításainak hátralévő száma: 1001

Termékváltozat aktiválási adatok alaphelyzetbe állításainak hátralevő száma: 1001

2017. jan. 24. 10:02
 6/15 A kérdező kommentje:

Továbbá a másodikra:


Windows(R), Professional edition:

A számítógép tartósan aktiválva.

2017. jan. 24. 10:03
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez mit jelent? Lehet örülni?
2017. jan. 24. 10:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha működik, akkor örülhetsz. De egyébként ugyanezt az eredményt ingyen is el tudtad volna érni. Felraksz egy Win7/8.1-et. Aktiválod loaderrel. Updateled 10-re ingyenesen a kisegítő lehetőségeket használóknak járó ingyenes upgraddel, amit be is aktivál gond nélkül. Majd legyalulod és felrakod tisztán.

Az eredmény pont ugyanaz, valószínűleg pontosan anniyra legális a mostani mint a leírt módon telepített.

Persze lehet 2000 ftot megér ennek a hercehurcának (win7, upgrade, majd új telepítés) az elkerülése.

2017. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. :)
2017. jan. 24. 11:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Dirtyről szedett le egy ismerős aktivátort Windows10-hez. Hackdoor trójai volt benne...

Csak valódit használj!

2017. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!