Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv. Az lenne a gond, hogy...

Üdv. Az lenne a gond, hogy miért foglal le a windows közel 2 GB Ram-ot 4 van (2GBhasználható) az alábbi képeken látható lesz. Valakinek valami ötlet tapasztalat? :D

Figyelt kérdés

Alaplap típusa : ASUS M5A78L-M LX3

1 ram : PATRIOT PSD36 2gb 1066MHZ

2 ram : Samsung 2gb 1333MHZ

Friss windowns,4napos alaplap

msconfigos megoldást próbáltam,az nem változtatott a dolgon .

[link]

[link]

[link]



2017. jan. 27. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs véletlen lefoglalva integrált videókártyának?
2017. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hominida ***** válasza:

Te el tudod olvasni a szöveget a képeiden? Én nem.


De ha a videókártyád 2 gigás, akkor feltehetőleg az foglalja le.

2017. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

El tudom olvasni igen,miért ?:D

Nem integrált a videókártyám,ő volna az ha ez segít valamit a megoldásban :

[link]

2017. jan. 28. 05:08
 4/11 Hominida ***** válasza:

Hát mert nálam ennyi látszott: [link]


De most rájöttem, hogy egy szkript nem volt engedélyezve, emiatt csak ezt a szemetet mutatta az oldal, nem a valódi képet. Zseniális. Bocs a kifogásért.


Az, hogy a videóvezérlőd nem integrált, hanem diszkrét, vagyis önálló kártya, még nem mond el mindent. Vagy van a kártyán saját, dedikált RAM, ami manapság GDDR5 szabványú szokott lenni, vagy az alaplapi RAM-ból vesz le az igénye szerinti méretű szakaszt. Az utóbbi esetben nyilvánvaló, hogy miért lesz ennyivel kisebb a felhasználható RAM. Az előbbi esetben viszont sajnos belezavar a képbe egy hardverprobléma, miszerint a 32 bites alaplapokon a videókártya RAM-ja eltakarja a címvezérlő és a processzor elől az alaplapi RAM felső részét. Hiába van ott valódi alaplapi RAM, azokon a címeken a videókártya RAM-ja látszik. A te gépeden a két eset valamelyike lesz a probléma oka, úgy sejtem.

2017. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elfogadható kifogás :D

Köszönöm a választ ,valóban tapasztaltam érdekes dolgokat,egyes programok úgy jelzik a videókártyám közel 4giga rammal rendelkezik mikor valójában csak 2 van neki. esetleg megoldás is létezik a problémára?

2017. jan. 29. 05:01
 6/11 Hominida ***** válasza:

Az alaplap leírásában ezt találtam:

"Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Install a 64-bit Windows® OS when you want to install 4GB or more memory on the motherboard."


Vagyis ha kevés a maradék RAM, akkor 64 bites Windowst kell feltenni, és venni bele még több RAM-ot. Igazság szerint most én sem tudok jobb megoldást. Ami persze elég durva, de ha kiderül, hogy a processzorod csak 32 bites rendszert támogat, akkor még ez a megoldás is kiesik.


Valószínűleg azért jelez 4 GiB videó RAM-ot, mert a 2 giga dedikált mellé lefoglal még 2 giga alaplapit. Ez valószínűleg a program igénye.

2017. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem értelek...de nem vagyok benne teljesen biztos :D

[link]

ez alapján szerintem a processzor támogatja.

Még egy kérdés,ami igazából kapcsolódhat a dologhoz,vajon miért lassul be a windows mikor fájlkezelőt megnyitom,vagy bármi windows folyamatot,de semmi mással nem csinálja ezt,úgyértem a programok gyorsak bár a boot-idővel nem vagyok megelégedve.és elég sűrűn minden különösebb oknélkül 100%on pörög a vinyó.csináltam egy teljes reportot,ha valaki látja mi a gond kérem mondja el nekem is :D mert ez már botrányos ... xD

[link]

2017. jan. 30. 16:56
 8/11 Hominida ***** válasza:

Az Everest nagyon elavult, használd helyette az Aida64-et, az az utódja.


A riport alapján az látszik, hogy az alaplap valóban képes a 64 bites processzorok és így a 4 gigánál nagyobb RAM-ok kezelésére, a processzor viszont csak 32 bites, amiben van valamiféle "kiegészítés" a 64 bites dolgokhoz. Láttam már ilyet, de sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent. Nagyobb a megcímezhető memóriatartomány a 4 gigánál? Vagy az nem változik, de van benne képesség a 64 bites Windows által megkövetelt utasítások végrehajtására is? Ez csak akkor fog igazán kiderülni, ha egyszer egy 64 bites Windows telepítesz rá. Ha megy, akkor hurrá, 4 gigánál több memóriát is vehetsz az alaplapodba, legfeljebb 2-szer 8 gigát. Ha meg nem megy, akkor sajnos ennyi marad.


A fájlkezelés lelassulását XP-ről már ismerem, nem tudtam megfejteni az okát. A winchester folyamatos terhelésének lehet oka az indexelő szolgáltatás futása (teljesen fölösleges) vagy a rendszefrissítések feldolgozásával való hosszas tökölés. Próbáld ki az O&O Drive LED programot, az pontosabban mutatja, hogy melyik lemezegységgel dolgozik. Még pontosabb adatokért használhatod a háttérben a Process Monitort, de annak az eredményét viszonylag sokáig tart kielemezni.

2017. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint most is 64bites rendszer van fent :D

Próbálom is mindjárt az általad ajánlott programot a vinyóra , nem mellesleg köszönöm szépen hogy ennyi időt szántál rám.

(sajnos kicsit sokáig tartott a riport elkészítése mert az elsőt még trial verzióval csináltam gyorsan beszereztem egy másikat....:D:D:D:D)

szóval csináltam ezzel is egy riportot ha ez esetleg többet elárulna : [link]

egyébként úgytudom 8gigás ramot tudok maximum az alaplapba rakni

2017. jan. 30. 17:47
 10/11 Hominida ***** válasza:

Helyes. A beszerzés iskolákban nem tananyag, de a helyes nevelés kitér rá. :-))


Ha már most 64, akkor azt hiszem, nincs akadálya, és nincs is más lehetőség, mint nagyobb RAM-ot betenni. Az alaplap doksija és az Aida szerint is max. 16 GiB, 2 bank, ami szerintem is max. 8 bankenként. A paramétereit a riport alapján ki lehet szöszölni, de ha neten rendeled, és nem működik, akkor vissza lehet vinni, próbálni másikat.


Üdv.

2017. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!