Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu linuxra kell bármiféle...

Ubuntu linuxra kell bármiféle tűzfalat vagy vírusírtót telepíteni?

Figyelt kérdés
Új laptop vásárlás előtt állok ès Ubuntut szeretnèk használni. Eddig windowst használtam ès ezzel a rèszèvel nem vagyok tisztában.

2017. jan. 28. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Átlagos asztali felhasználóként nem, ha szervert akarsz belőle csinálni, akkor igen.
2017. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak netezni filmezni torrentezni ès zenehallgatásra használnám, meg nèha scannelni ès nyomtatni
2017. jan. 28. 10:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezekre telepítés után azonnal készen áll, megfelelő biztonság mellett.
2017. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Átlagfelhasználóként nem kell adnod a védelemre . Jól mondta az előttem szóló, tényleg akkor érdemes ha szerverezel .

Az egyik gépemen már 5éves Ubuntu van, az utóbbi 1 évben kipróbáltam rajta a Clam-AV antivirust Clam-TK Felülettel - de semmilyen gondot nem talált az öreg rendszeren . Egyszer sem fagyott ennyi éven át, nem lassult, mindig működött minden . Az utóbbi időben még a Steam-mmel még játszani is befogtam a gépet . Aztán hmm gondoltam egyet, vajon miért is lehet ez a rendszer-stablitás ? Ellenőrizzük csak le a lemez-töredezettséget ! Leellenőriztem. A Windowsok NTFS-ével ellentétben az öreg Ubuntum EXT4-es HDDjén az összes tárolt adat töredezettségmutatója 0 volt ennyi év után is . Gyakorlatilag nincs fájl-töredezettség, nincs lassulás, hosszú évekre stabil, és nem kell adnod a védelemre .

2017. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Linuxra alig lehet vírusírtót találni, ez nem véletlen. A linux eleve úgy van megírva, hogy baromi nehéz rá vírust írni és egy átlag felhasználót ez nem érint. 10 ujjadon meg tudod számolni, hogy hány vírus van rá. Nem kell rá vírusírtó. Viszont, ha komoly szerverekkel foglalkozol, például bankban dolgozol, akkor megéri tenni rá és lehetőleg fizetőset.
2017. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Tűzfal van a kernelbe beépítve, azt kell legfeljebb beállítani, mondjuk azt érdemes is. Bár, ha router mögött vagy, akkor az is fölösleges. Vírusirtót nem nagyon érdemes.
2017. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A virusirto teljesen felesleges, van beépített tűzfal netfilter a kernelben.
2017. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es, ez igen. Nekem egy Zorin OS vagy egy másik ami direkt Windows usereknek van, de néha-néha belaggoltak és gondolkoztak valamin. Egy i5 gépen (9300H) és nvme SSD-vel (Samsung 970 Plus) ilyen a Windowsban nincs. Ablakok közt szaladgálok és ezt csinálják.
2022. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Manjaro volt a másik
2022. máj. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!