Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek és tapasztal...

Mi a véleményetek és tapasztalatotok a Windows 10-zel kapcsolatban, illetve igaz az hogy a Microsoft telepakolta mindenféle kémprogrammal?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
minek "telepakolni"? Egy bőven elég.
2017. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az Techical preview óta használom. Szerintem nagyon jó lett. rengeteg hibát javítottak, és felhasználóbarátabb lett mint a 8.1

Hogy kémprogramokkal telepíkolták volna?

Ezt cáfolom. Max a felhasználók szokásairól gyűjt adatot. Mint bármely más operációs rendszer. Pl Android. ami nyomonköveti hogy helyileg hol tartózkodsz, vagy épp milyen weboldalakra keresel rá. Nem tudom ezen mért vannak így kiakadva az emberek. Hiszen évek óta ezzel élnek országszerte. És reflexből kipipálják a licenszben amikor megveszik az újdonsült kis "okos" barátjukat.

2017. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is kezdetektől használom, sőt másik két laptopon is az fut nálunk, soha semmi gondunk nem volt vele, a "kémprogramokat" meg ki lehet kapcsolni, csak rá kell szánni egy kis időt a beállításokra telepítéskor, nem rányomni az alapbeállítára.
2017. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Jah. Küldi az adatokat ezerrel. MS meg nyomatja a használatát kétezerrel.

Lásd kéretlen frissítések tömkelege, stb.

2017. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elragadtatva tőle. Egy tucat céges gépet, és néhány otthonit migráltam már Win10-re.

Eddig minden gép, amire clean installal telepítettem, lassabb lett, mint Win7-tel, a direktbe Win7-ről frissítettek pedig még lassabbak. Nem vacak gépekről beszélek, hanem 250 000+ Ft-os, főleg Dell laposokról.

Az egyik, szintén Dell PC-nél az van, hogy ha jön egy frissítés, és elkezdi telepíteni, nem működik a nyomtatás egészen addig, míg újra nem indítja magát a folyamat végeztével. Egy másik gépen random eldobálja a scannert, hol működik, hol nem.

Egyébként is katasztrófa a frissítési policy. Volt olyan, hogy reggel 8-órás munkakezdéstől, 3/4 9-ig ment a frissítés (amíg be nem állítottam, hogy ne frissítsen 7-től 18-ig).

Egy másik gépen azt csinálja a Win10, hogy ha egy fájl elérési útja hosszabb, mint 259 karakter, akkor másoláskor/áthelyezéskor crashel az explorer. Ez egy ismert Anniversary Update regressive bug, de könyörgöm, a WinNT anno lazán lekezelte ezt a dolgot egy hibaüzenettel.

Fiam most kapott egy Asus laptopot, i5-ös procival, és az összes UWP app baromi lassan indul. A régi gépén, egy 2005-ös GERICOM-on kb. 10 másodperc volt a Skype indítása (hagyományos app), ezen a gépen egy nyomorult számológép app elszüttyög legalább 5 másodpercet, az UWP-s Skype app legalább fél perc. Eleve hülyeség, hogy nem lehet kikapcsolni a csempés alrendszert, fut az ha kell, ha nem.

Én Win10 váltottam véglegesen Linuxra, és nem bántam meg. Három, általam felügyelt gépen fut valamilyen Linux, ebből kettő asztali, egy szerver. Most ezen a kis Lenovo G500-on két virtuális asztal fut, egyiken 57 Gb-nyi anyagot másolok át a szerverre, mellette tar-ral csomagolok egy 75 Gb-os mappát. Másik asztalon böngészek, Gimp-ben szerkesztek egy 5700x4500-as képet, és futnak olyan apró alkalmazások, mint multi clipboard, notes, naptár időzített eseményekkel, és a háttérben még fut egy ssh szerver, ftp szerver, Apache, távoli asztali szerver. A memórihasználat 1038MB, a procihasználat 30 és 80% közt ugrál. Ha mindezt Win10-en akarnám egyszerre csinálni, használhatatlan lenne a rendszer. Árulkodó amúgy, hogy bootolás után, asztal betöltése után, "idle" állapotban a Win10 alatt a magok hőmérséklete +10-15 fokkal magasabb, mint Linuxnál.

2017. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam néhány gépnél hogy baromi lassú. Nem is értettem ez hogyan lehetséges.

Fura, mert nekem egy AMD FX 8350-el 8GB-rammal SSD-vel UEFI GOP bekapcsolva, és gyors bootra téve 10-15mp alatt feláll a rendszer. a háttérprogramokkal együtt.

De néhány gépen én is tapasztaltam hogy indokolatlanul lasssú. Bár eddig csak 2 magos gépeken próbáltam. PL HDD-vel és AMD A szériás procival. (Sajnos most a pontos típusát nem tudom megmondani. ) De iszonyat lassú. Vissza is került rá a Win 7. Bár én a saját gépemen semmilyen teljesítménybeli problémát nem tapasztaltam.

2017. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!