Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes még Windows 7 operáció...

Érdemes még Windows 7 operációs rendszert telepíteni egy PC-re?

Figyelt kérdés
Vagy már csak Windows 10-et?

2017. febr. 2. 05:15
1 2
 1/13 DjImipapa ***** válasza:
24%
Ha nem akarsz szenvedni a w10 egyelőre elég sok hülyeségével akkor mért ne?😃
2017. febr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem erdemes.


Teljesen jo a W10.

2017. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Attól függ mire használod a gépet. Nincs már baj a Windows 10 -el se, kivéve hogy számos régebbi szoftverrel és hardverrel nem kompatibilis. Emiatt a rendszergazdák gyűlölik, de általános felhasználóknak, akik nem akarnak futtatni rajta 10 éves programokat, azoknak tökéletes választás lehet.


A Windows 7 kompatibilitási szempontból jobb, és el lehet vele lenni, mert nagyon jó rendszer még mindig. De ketyeg az óra felette, mert már csak 2 év támogatás lesz rajta. "Gamer" szemmel nézve sem ajánlott, a DirecX 12 támogatás hiánya miatt.

2017. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes, ha minden hardveredhez van win7-es driver. A 7 az utolsó használható windóz.
2017. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

"A 7 az utolsó használható windóz"


Ostobasag.

2017. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Kinek mi jon be.

Ha uj kategoriaju videokartyad van ami tamogatja a dx12-t, es jatszol ujabb jatekokkal, modellezel akkor Win 10.


Ha ezek nem szamitanak es jobban bejon a Win 7 akkor az.


En kifejezetten maradok a Win 7-nel amig csak tamogatva lesz.(akar meg utana is) Utalom az egesz Win 8, 8.1, 10-et.

2017. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ. Hivatalosan 2020-ig támogatott a Win7, tehát még egy darabig lesznek rá frissítések. Az viszont tény, hogy egy 7 éves rendszer.

Oké, mikor az XP volt 7 éves, 2008-ban, még mindenki azt használta, de annak az volt az oka, hogy az XP után a MS a babérjain ült, a 2006-ban kiadott Vista pedig egy katasztrófa volt, így maradt mindenki az XP mellett.


Régebbi gépre minden további nélkül javaslom a Win7-et, újabb gépre viszont nem, arra már inkább 8.1 vagy esetleg Win10, de mégjobb egy Linux. :)


A Win10-zel két nagy probléma van:

1. Hihetetlenül agyon van butítva a felülete. Ikonok nincsenek, csak szöveg, puritán, sötét színek mindenhol, minden lapos. Az összes fontosabb beállítás elrejtve jó mélyen, mert az egybitesek megijednek, ha kettőnél több választási lehetőségük van. És úgy egyáltalán egyre kevesebb testre szabási lehetőség van a rendszerben (pl. színekkel win7-ben és XP-ben még játszadozhattál, Win10-en szinte semmi beállítási lehetőség nincs). Egyszerűen egyre inkább az idiótákra szabják a rendszert, ami nagyon NEM JÓ. Inkább az idiótákat kellene fejleszteni, hogy ne legyenek idióták (vagy ne használjanak számítógépet)

2. Ez a "mossuk össze a tablet és az asztali gép felületét" baromság. De ezt is csak a hülyék miatt eröltetik, mert "szegények" nem tudnának megszokni két eltérő külsejű rendszert...

A csempés felület, a bazinagy szövegek, a teljes képernyős programok tableten lehet, hogy jók, de asztali gépen, egérrel kínszenvedés.


De azért a Win10 is szelidíthető. Teszel rá egy Classic Start menu-t, az csinál neked egy Win7-es menüt és kb örökre elfelejtheted a csempés vackot.

2017. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

elozo, szerintem te meg eletedben nem lattal W10-et?


Csempes felulet? Te mi a bubanatos lofaxrol beszelsz?


Kinezetben a W7 meg a W10 kozott az egyetlen komoly kulonbseg a start menu.


Atlagjuzernek tokeletesen hasznalhato a W10, aki meg nem atlagjuzer az azzal jatszadozik amivel csak akar.

2017. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért van a start menünek egy jobbklikkes felülete is.

A csempe meg megszüntethető ha zavar.

A legtöbb win10 megmondó ember egyszer kipróbálta vagy már látott W10-et.Ugyanúgy testre szabható mint a W7 csak egy picit máshol találod a beállításait.

Ha egy új lakásba költözöl nem azt jelenti hogy nincs WC csak máshol van.

2017. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy új lakásba költözöl nem azt jelenti hogy nincs WC csak máshol van."


Ez jo volt :)


Amugy soha nem ertettem ezt a hozzaallast, hogy jaj mashova tettek a beallitasokat. En anno a 90es evek elejen meg DOS-szal kezdtem, aztan hasznaltam 3.1-et, Windows 95-ot (na az volt a nagy ugras) 98-at, XP-t, (Vistat kihagytam) es hasznalok most Windows 7et a ceges hardveren es privatban meg W10et. Erdekes modon eddig mindig mindent be tudtam allitani az osszes rendszeren amit akartam :)


A W10 egy teljesen problemamentes, stabil rendszer, atlag felhasznalonak tokeletesen megfelel.

2017. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!