Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes még Windows 7 operáció...

Érdemes még Windows 7 operációs rendszert telepíteni egy PC-re?

Figyelt kérdés
Vagy már csak Windows 10-et?

2017. febr. 2. 05:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az összes új Windows arra megy, hogy a felhasználót leszokassa a billentyűzet használatáról, mert mindent csak klikkelgetni tudsz, már a shortcuto-ok sincsenek kiírva.


Az ikonok hiánya pedig akkor zavaró, ha egy idegen nyelvű rendszert kell valakinek beállítani. XP és Win7 esetén lazán elboldogultam egy kínai rendszerrel, mert az ikonok ugyanazok, így tudtam, hova nyúljak. Ha viszont csak felirat van, meg vagy lőve.

2017. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szajkózod az ikon problémát-áruld el hogy milyen szövegre gondolsz? ugyanaz a vezérlőpúlt.....sorolhatnám az összeset.Az előző kommentben olvastam a "csak klikkelgetünk"

Ez a lényege az "Ablak" windows rendszernek hogy ne keljen parancsokat írogatni és ezáltal mindenki tudja kezelni.

2017. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 P.O.C. ***** válasza:

#7: Ezt a csempés problémádat nem értem. Lassan egy éve használok Windows 10 -et. De a start menün kívül sehol nem találkoztam velük. Amik voltak is levettem és sima ikonokat raktam ki helyette. Még Microsoft Account -ot sem regisztráltam, annyira nagy ívben leszarom ezeket a Windowsos "App" -okat.


A beállítások elérése viszont valóban érdekes. Mert az IT analfabéták kedvéért kifejlesztett "Gépházba" nem tudsz mindent beállítani, előbb utóbb szükséged lesz a Windows 7-nél megszokott vezérlőpultra is ami szintén van a Windows 10 -be, de ott is van olyan amit kiszedtek belőle és csak a gépházba állítható be, pl. Wi-Fi beállítások. Szóval elég logikátlan. De nem megszokhatatlan. A lényeg, hogy a kettővel együtt minden ugyan úgy beállíthatsz, mint Windows 7 -ben.


Az első Windows 10 verzióknál valóban volt olyan, hogy nem tudtad mindennek beállítani a színét, de már arra is van lehetőség.


Start menü szoftverek is feleslegesek, mert a Windows 10 -nek sokkal jobb és intelligensebb Start menüje van. A legjobban talán azt teszik, mikor rákattintok a betűrend egy betűjére pl. (A, Á) és kiírja az ABC -t csak azok a betűk aktívak, amilyen kezdőbetűvel mappa vagy parancsikon a start menüben. Ha rákattintasz egy betűre, egyből ahhoz a kezdőbetűhöz ugrik a start menü. Nem kell össze vissza bogarászni, mint Windows 7-ben.


Valóban nem olyan csili-vili a felület, mint a Windows 7 Aero -ja, de cserébe nem is zabálja az is az erőforrásokat.

2017. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!