Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki ismer ilyen screenshot...

Valaki ismer ilyen screenshot készítő programot?

Figyelt kérdés

Olyan programot szeretnék, amely egérkattintásokra és billentyűgombokra screenshotot készít és egy adott mappába elmenti PNG formátumban.

Találtam egy ilyen programot. Az a neve, hogy Snappy, de a gombnyomáskor nem menti el egyből képként, hanem a programon belül eltárolja és ha leállítod a capturinget, akkor utána lehet exportálni a screenshotokat. Ez egy tök jó program lenne, csak valamiért minden screenshotot duplán készít el és nem sikerült rájönnöm, hogy miért.... Úgy listázza ki, hogy

0.screenshot ugyanaz, mint 1.screenshot

2.screenshot ugyanaz, mint 3.screenshot

4.screenshot ugyanaz, mint 5.screenshot

... stb ...


Tehát ugyanarról a screenshotról valamiért mindig kettőt készít.


Vagy én nem értem, vagy bugos.


A programban be lehet állítani, hogy az egérgomb lenyomásakor készítsen-e screenshotot, vagy pedig csak akkor, amikor az egérgombot felengeded.

(először azt hittem, hogy nincs lekezelve a programban rendesen ez, hanem egyszerre érzékeli mindkettő lehetőséget és lehet, hogy ezért készít minden képből kettőt... a lenyomáskor is meg a felengedéskor is, de nem ez az oka, mert ha billentyűzetgombra állítom be, akkor is duplán készít el minden screenshotot)


Nem tud valaki egyszerűen megoldani hasonlót?

Az egérkattintás eseménykor való screenshot-készítés elég lenne.



2017. febr. 2. 22:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2017. febr. 2. 22:53
 2/12 anonim ***** válasza:
szedd kiaz every 1000ms hátha
2017. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem értem ennek mi értelme!?

Akár pillanatok alatt megtöltöd vele a merevlemezt.

Ha minden gombleütés, akttintásra, rögzít 1 képet,

akkor akár 1~2 óra alatt több tízezer képed lehet, több 10GB méretben.

2017. febr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DjImipapa ***** válasza:
Irfanview a neve, csak akkor rögzít, ha a megadott gombot nyomod meg.
2017. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Greenshot. Be tudod neki állítani, hogy automatikusan mentse a képet, megadott névvel, megadott mappába, sorszámozással. Onnantól csak a print screen-t kell nyomnod. Ja, és még azt is lehet, hogy a képernyő ugyanazon részletét mentse csak.
2017. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az amit írtál ilyen másodperc beállítás, az egy különálló funkció. Az olyan, hogy be tudod állítani, hogy minden x sec után készítsen screenshot-ot. Delay-ként működik = késleltetést tudsz meghatározni.


Köszi mindenkinek! :)

Igen, elég extrém történet ez, de hát most ez egy ilyen különleges helyzet, hogy ilyen kell..

2017. febr. 3. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:

miért nem rögzíted akkor inkább valami low FPS számmal videóba.

Vagy legalább valami tömörített képformátum, ne PNG ami full HD méretben akár 1~2 MB is lehet.

2017. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A videó nem jó, ahogy a Snappy-ben levő x sec után képet készít funkció se jó nekem. A legjobb lenne ha minden egérkattintáskor csinálna egy képet. Erre jó volt a Snappy is, csak mindenről kettőt készít (nemtom miért) ráadásul folyamatosan monitoroz és lassítja a gépet + nem egyből menti el a képet egy mappába, hanem a programon belül tárolja, ami nem előnyös, mert csinálok pl. 100 screenshotot és a Snappy úgy dönt, hogy ki akar fagyni.. és akkor kezdhetem előröl. Úgyhogy mindenképp olyan megoldás kell, ami minden egérkattra csinál képet és egyből el is menti egy mappába win10-ben.
2017. febr. 3. 11:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ja.. lehet, hogy JPEG lesz inkább belőle a méret miatt.
2017. febr. 3. 11:27
 10/12 A kérdező kommentje:
Se a greenshot-ban se az IrfanView-ban nem találtam olyan funkciót, mi egérkattintás eseményre készítene automatikusan screenshot-ot.
2017. febr. 3. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!