Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Paint tool sai vagy gimp?

Paint tool sai vagy gimp?

Figyelt kérdés
szerintetek melyik a jobb rajzoláshoz?

2017. febr. 3. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre valószínűleg elég megosztó válaszokat fogsz kapni, mert nagyjából ugyanaz, mintha azt kérdeznéd, hogy Photoshop vagy Sai (ez utóbbinál amúgy a válaszom az lenne, hogy MINDKETTŐ! Együtt a legerősebbek). Vagyis ízlés kérdése, ki mit támogat inkább. De általánosságban azt lehetne mondani, hogy a Gimp inkább képszerkesztő, a Sai pedig inkább rajzprogram (ami így nem feltétlenül állja meg a helyét, hiszen Gimppel is jól lehet rajzolni, a Sai viszont kifejezetten rajzolásra lett kitalálva, azzal képet például nem fogsz tudni szerkeszteni). Úgyhogy én a Sai-t mondom.
2017. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Félretéve azt a kérdést, hogy a PTS, ha nem is drága (14000 Ft körül), de mégiscsak fizetős szoftver, míg a Gimp ingyenes, én sem egészen értem, hogy miért nem gondolkodol a programok egymást támogató kombinációjában. Az sem világos, hogy miért pont ez a két program a választás tárgya -- minek az alapján vetetted el például a JugiPaintet vagy a Kritát vagy az Inkscape-et, amelyek valószínűleg ugyanúgy a hasznodra lehetnek, és még szintén ingyenesek is. Szerintem az lenne a logikus, ha a sok szabad program közül legalább ezeket végigpróbálgatnád, és amelyikben hasznos dolgot találsz, azt megtartanád. Ezek azért nem olyan őrült méretűek, hogy egy mai gépen ne férnének el tucatjával. Egy idő múlva úgyis kialakul, hogy melyikkel dolgozol a legszívesebben, akkor a többitől csendben megszabadulsz, és kész.
2017. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

azért kérdeztem mert gimpem már van és nem tudom eldönteni hogy a sai-t is letöltsem-e. Mert hát ugye az mégiscsak fizetős, és ha kb ugyan olyan a kettő akkor fölösleges. Persze jó más program is csak a sai-t mondták eddig a legtöbben.

2017. febr. 5. 19:55
 4/5 tabaki ***** válasza:

„a Sait mondták eddig a legtöbben”


Erre nem mindig lehet adni, mert eléggé összetettek az okai. Ami a PTS vitathatatlan erénye, hogy van egy kiválóan megoldott funkciója (a lineart layer), amely nagy segítséget jelent a bizonytalan kezű rajzolóknak, ezért a kezdők is képesek vele látványosan lendületes, szép rajzokat csinálni. Jóllehet, például a Gimp (útvonal-eszköz) vagy a Krita (vektoros rétegek) is képesek hasonlóra, de szvsz egyikben sem sikerült ennyire kényelmesen és magától értetődően megvalósítani. Sajnos, a Jugipainttel nincsenek tapasztalataim, pedig a honlapja alapján talán éppen ez lehetne jó ingyenes alternatíva.

Ha ezen az adu ász számba menő funkción túl nézem a programot, már nem akkora durranás, inkább csak egy a sok jó közepes alkalmazás közül. A fejlesztők ügyesen meglovagolták a manga-mániát, de a népszerűségében szerepet játszhat a divat is. Sok szoftvert csak véletlenül emel ki a pletyka az ismeretlenségből egy időre, aztán ejti, amikor már nem számít menő dolognak. Némelyek, akik máris a jövő vérprofi mangakájának érzik magukat, azt hiszik, hogy egy hivatásosnak gáz ingyenes programot használni, ezért biztosabbnak érzik a pozíciójukat, ha a lopott programjuk magasából lenézik az egyéb lehetőségekkel ismerkedőket, és rémálmukban sem jut eszükbe, hogy ingyenprogram javasolgatásával alázzák magukat -- már az is kínos lenne a számukra, ha olyan hírbe keverednének, hogy egyáltalán tudnak ilyesmiről. De igaz, ami igaz, a Paint Tool Sai ára csak mifelénk számít összegnek, dúsabban termő vidékeken röhejesen olcsónak mondható a tudásához képest, és akármelyik diák játszva kiperkálja a zsebpénzéből.

Mindent összevetve: A PTS nem rossz program, és van olyan előnye, amely kiemeli a többi közül, tehát a jó híre nem alaptalan. Mindazonáltal érdemes foglalkozni a komolyabb képszerkesztőkkel is, mert azokban esetleg más feladatokra találsz szerencsésebb megoldást. Digitális táblán való szabadkézi rajzra -- a fentebb említettek mellett -- például kitűnő a MyPaint:

[link]


„ha kb. ugyanolyan a kettő, akkor fölösleges”


A Gimp és a Paint Tool Sai eléggé erősen eltér egymástól ahhoz, hogy mindkettőt talonban tartsd. De még a hasonló feladatú és kezelésű programokról is elmondható, hogy mindnek megvan a maga sajátos karaktere, amelynek alapján az egyiket kézhez állóbbnak, a másikat kényelmetlenebbnek találod. Már csak ezért is érdemes többel is kísérletezned, de azért is, mert minden újabb megközelítés vagy módszer megismerése növeli a grafikai tapasztalatodat, és ez kamatozik majd abban az egy-két programban is, amelynél végül kikötsz. Egyébként az eddig felsoroltak éppenséggel nem túlságosan hasonlítanak egymásra.

2017. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
Hoppá, bocsánat: A JugiPaint is fizetős. Hagytam, hogy megvezessen valamelyik ajánló oldal, és a saját honlapján nem mentem el a letöltésekig. Csak demó- és kb. 10000 Ft árú teljes változat van belőle, ingyenes nincs.
2017. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!