Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Adott egy öregedő laptop,...

Üdv! Adott egy öregedő laptop, HP compaq 6730b (Intel T3000 1.8 GHz procival). Milyen Linux disztrót ajánlanátok rá? Kb böngészésre és szövegszerkesztésre fogom használni. Kezdő Linuxos leszek, kérlek a válasznál ezt vedd figyelembe!

Figyelt kérdés

2 GB DDR2 RAM

Merevlemez :160GB beépített (Serial ATA, 7200)

Mobile Intel ® Graphics Media Accelerator 4500MHD

2009es kiadású gép, ha jól tudom.



2017. febr. 5. 20:43
 1/4 tabaki ***** válasza:
100%
Gondolom, egy Linux Mint XFCE kiválóan futna rajta, és nem is lenne túl sokkoló élmény az átállás.
2017. febr. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Ha kezdő vagy, akkor a legfontosabb, hogy minden rossz beidegződést le tudj vetkőzni, ezért minél kevésbé wines disztró a célszerű. Debian, Fedora vagy (és ezért biztosan kapni fogok) Arch.
2017. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alain Delon ***** válasza:
Ezen bármelyik. Az enyém ennél régebbi és gyengébb, de gond nélkül megy rajta az openSUSE KDE-vel.
2017. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Mint szimpatikus, csináltam bootlemezt, délután kipróbálom. Leszedtem többféle disztrót biztos ami biztos alapon, ha nem jön be a gépnek vagy nekem, próbálkozom mással. Nem baj ha túl wines, az sem baj, ha nem nagyon az. Az új cipőt is meg kell szokni, a lényeg, hogy összhangban legyünk mi hárman (én, a gép és a Linux :) )
2017. febr. 7. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!