Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gördülékenyebben futna ezzel...

Gördülékenyebben futna ezzel az operációs rendszerrel ez a laptop mint win7-el?

Figyelt kérdés
tehát linuxmint 18.1 cannamon oprendszerre gondoltam lecserélni a 32bites win7-et,mert azzal elég lassú a gép látszik ,hogy sok neki a win7 a gép dual core 1.8ghz proci 1gb ram kiséretében, linux kevesebb ramot zabál? mert rendes leírást nem találtam róla esetleg egy linux felhasználó kommentálná azt megköszönném

2017. febr. 13. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Maga a felület igen; ámbár a brózer, és benne minden (facebook, gmail, youtube) pedig nem; sőt: kicsit még lassabb is lenne. Ugyanúgy chrome van meg firefox, ha netezni szeretnél elsősorban nem leszel előrébb.
2017. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Hát, az az 1G elég szűkös. Mondjuk egy elég minimalista Linux igényel ~256M RAM-ot, a Flash 512M-t, maradt 256M a GUI-nak, böngészőnek, vackoknak. Nagyjából azonos lesz a winnel.
2017. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adam23713 ***** válasza:

Helló!

A cinnamomt-t szerintem felejtsd el, főleg hogy memória szivárgást is tud produkálni. Hasonló gépem volt nekem is. Javaslom az LMDE-t (Linux Mint Debian Edition) MATE felülettel. Bekapcsoláskor összvissz eszik így majd 270MB ramot. Nekem így szépen ment. A böngészéskor kell figyelni, olyankor az 1GB igen kevés tud lenni.

2017. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Linux mint xfce 17.3-as-t használok egy 1GB RAM-os, Intel Atom procis netbookon (Acer Aspire One), jól megy, sokkal gyorsabb, mint a Win7.


Nekem az LM 18-as jóval lassabbak bizonyult, mint a 17.3-as, de a 18.1-est nem próbáltam...


az LMDE haladóknak javasolt, a kérdésedből gondolom, h nem az vagy.

2017. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adam23713 ***** válasza:

"az LMDE haladóknak javasolt"


Igen, az oldal szerint, de nem a valóságban! Pont az a lényege az LMDE-nek, hogy Debiant kapunk sok-sok segítséggel.

Míg egy Debiannál neked kell feltenni a sokszor szükséges csomagokat addig itt konkrétan semmi dolgod nincs! Ha haladónak néztem volna, Gentoo-t vagy Arch-ot ajánlottam volna (vagy FreeBSD-t :P). Az LMDE teljesen jó kezdőnek! Sok sok tanítványomnak ajánlottam már és eddig nem volt panasz.

2017. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!