Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi baja lehet a uTorrentnek?

Mi baja lehet a uTorrentnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ha elkezdek egy torrentet tölteni, a letöltési sebességemet korlátozza a uTorrent a feltöltési sebesség arányában:

pl. ha a feltöltés 7 kBit/sec-el megy, akkor 7MBit/sec-nél nem fogja tölteni gyorsabban, viszont ha a feltöltési sebesség lemegy 0,5 kBit/sec-re, akkor simán lehúzza a letöltési sebességemet is ~500 kBit/sec-re.

(120 Mbyte egyébként a letöltési sebesség, tehát nem ebben lehet a probléma)


Mitől lehet ez?



2017. febr. 14. 20:58
 1/4 nemma ***** válasza:

Oké, először is. A torrent kliens byte-ban írja ki a letöltési sebességét (kbyte, Mbyte, stb...)

A szolgáltató pedig bitben adja meg a sávszélességet. (30 Mbit, stb.)


Szerintem csupán annyi a probléma, hogy kevés a seeder. Attól, hogy neked 120 Megás neted van, az nem azt jelenti, hogy seedelik is annyira, hogy a teljes sávszélességet kihasználhasd.

2017. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jogos, szóval 120 Mbit a letöltési maximumom és a fent említett értékek Mbyte és Kbyte-ban értendőek.


A kérdéses torrentnél, aminél legutóbb megfigyeltem ezt, 500 seeder van, az ingadozás pedig a fenti két érték közt olyan két perc alatt ment végbe; magyarul egyszer 7 Mbyte-al szedi, majd alig telik el két perc és 500 Kbyte-al sem. Úgy, hogy mindeközben a feltöltési sebesség arányban van, 1/1024-ed része a letöltési sebességnek. Mindig.


Mindenesetre köszönöm a választ!

2017. febr. 14. 23:31
 3/4 nemma ***** válasza:
Hmmmm. Újratelepítés?
2017. febr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hmmmmmm qbittorrent?
2017. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!